На Дніпропетровщині відновили лікарню, пошкоджену росіянами під час повномасштабної війни

Джерело: МОЗ

У Дніпропетровській області відновили лікарню, пошкоджену російськими окупантами у перший рік повномасштабної війни.

Восени 2022 року на Дніпропетровщині внаслідок вибухової хвилі від ворожої атаки було пошкоджено Криворізьку центральну районну лікарню. Постраждав фасад медзакладу та вилетіли вікна. Будівля лікарні потребувала поточного ремонту.

При цьому лікарня продовжувала надавати медичну допомогу населенню. Лише за минулий рік виконано близько 1 400 операцій, 4 500 хворих проліковано стаціонарно.

Крім того, у медзакладі продовжують надавати реабілітаційну допомогу стаціонарно та амбулаторно. Зокрема, за 2022 рік стаціонарну реабілітацію пройшло близько 500 осіб, а амбулаторну – 3 500 пацієнтів.

Завдяки спільним зусиллям партнерів, зокрема Дніпропетровської обласної організації Товариства Червоного Хреста України за підтримки Люксембурзького Червоного Хреста, повністю вдалося замінити 141 вікно у лікарні та здійснити поточний ремонт. Зараз медичний заклад продовжує працювати та повноцінно надавати потрібні медичні послуги населенню регіону.

За даними МОЗ, загалом від початку повномасштабної війни в Україні пошкоджено 1 468 об’єктів медзакладів та 193 – зруйновані вщент.

421 об’єкт медзакладів вдалося відновити повністю та ще 413 – відновлено частково. При цьому на Дніпропетровщині повністю відновлено 60 об’єктів медзакладів, ще 21 об’єкт – відновлено частково.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.