На дев‘ятий день вторгнення Путін просив Макрона та Шольца визнати анексію Криму – Bild
Джерело: Bild
На дев’ятий день повномасштабного вторгнення Росії на територію Україну, лідер Кремля Володимир Путін звернувся до президента Франції Еммануеля Макрона та канцлера Німеччини Олафа Шольца із закликом визнати анексію Криму, про це заявив журналіст Штефан Ламбі, якому вдалося отримати доступ до розшифровки розмови німецького та французького лідерів 4 березня 2022 року, в якій вони обговорювали свої бесіди із Путіним.
Як повідомляється деталі розмови Ламбі описав у своїй новій книзі “Ernstfall – Regieren in Zeiten des Krieges” (“Надзвичайні ситуації – управління під час війни”).
Так, за словами журналіста, коли Макрон запитав Шольца про результати останнього діалогу з Путіним, то сказав, що “краще не стає”.
“Мене дещо турбує більше, ніж переговори: Путін зовсім не скаржиться на запроваджені санкції. Я не знаю, чи робив він це в розмові з вами. Але він взагалі не згадував про санкції”, – зауважив німецький канцлер.
На що Макрон відповів, що з ним лідер Кремля також не піднімав цю тему.
Своєю чергою, Шольц розповів, що Путін знову пояснював йому своє бачення майбутнього України.
“Він виклав мені всі свої ідеї щодо того, як знайти компроміс. Він згадував про демілітаризацію, денацифікацію. До того ж він попросив мене визнати Крим частиною Росії. Отже, нічого нового, м’яко кажучи”, – підкреслив канцлер.
Водночас він зауважив, що Путін повністю не відкидав ідею щодо переговорів.
“Коли я запитав його, чи можлива зустріч стосовно України, рано чи пізно, з вами, мною, Зеленським і з ним, Путіним, він не відмовився повністю. Але він назвав дві умови. По-перше, це не повинно бути приводом для припинення вогню. Потім він говорив тільки про нас трьох: ви, я і він. Без Зеленського”, – наголосив Шольц.
- Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що готовий знову провести переговори з президентом РФ Володимиром Путіним, коли “це буде корисним” та обговорити питання безпеки на території Європи.
- 15 липня канцлер Німеччини Олаф Шольц зазначив, що від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році і до 2027 року Німеччина витратить на постачання озброєння України приблизно 17 мільярдів євро.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.