На дні Антарктиди знайшли корабель, який затонув 60 років тому

Джерело: CNN 

Королівське географічне товариство Канади заявило, що натрапило на корабель, капітаном якого був відомий дослідник Антарктики Елнест Шелтон. Його рештки знайшли на відстані 15 миль від океанського узбережжя.

Шелтон помер від серцевого нападу у січні 1922 року. Експерти впевнені, що на кораблі досі можуть зберігатися артефакти з експедицій, датованих 1962 роком – саме тоді затонуло судно.

“Finding Quest — один із останніх розділів у незвичайній історії сера Ернеста Шеклтона. Шеклтон був відомий своєю мужністю та вишуканістю як лідер у часи кризи. Трагічна іронія полягає в тому, що це була єдина смерть на будь-якому з кораблів його прямим командуванням”, — заявив у прес-релізі Джон Гейгер, керівник пошукової експедиції та генеральний директор товариства.

Судно Quest витягли на берег 9 червня, витративши 17 годин на пошуки, котрі охоплювали території в 24 милі. Команда кілька місяців аналізувала найкращий район для пошуку уламків.

За словами керівника операції Девіда Мірнса, Шелтону виповнилося 47 років на момент четвертої експедиції. Тоді він намагався пришвартувати корабель біля острова Південна Джорджія в Атлантиці. Капітан хотів завершити експедицію свого попередника, Шеклтона-Ровета, проте саме крига завадила йому це зробити.

Шелтон повернувся до Кейптауну (Південна Африка). Пізніше капітан спробував використати Quest канадської арктичної експедиції, але не отримав згоду прем’єра Канади. Саме судно ще кілька разів продавали норвезьким експедиціям, котрі полювали на тюленів.

У звіті вказано, що Quest затонув 5 травня 1962 року під кригою Лабрадорського моря біля Канади.

  • Понад 40% шельфових льодовиків Антарктиди скоротилися з 1997 року, і майже половина з них не демонструє “жодних ознак відновлення”. Це пов’язано з кліматичними змінами, зокрема потеплінням.

Глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з державним секретарем США Марком Рубіо та сенатором Ліндсі Гремом в Анталії.

Міністр охорони здоров’я США Роберт Кеннеді-молодший виступив перед Конгресом на тлі масштабного спалаху кору у країні, масових звільнень у федеральній системі охорони здоров’я та суттєвих скорочень бюджету відомства, яке він очолює.

Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.

У Мінфіні підрахували, що на повне відновлення Нового безпечного конфайнменту над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС після російського удару може знадобитися понад 100 мільйонів євро.

Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.