На дні Антарктиди знайшли корабель, який затонув 60 років тому

Джерело: CNN 

Королівське географічне товариство Канади заявило, що натрапило на корабель, капітаном якого був відомий дослідник Антарктики Елнест Шелтон. Його рештки знайшли на відстані 15 миль від океанського узбережжя.

Шелтон помер від серцевого нападу у січні 1922 року. Експерти впевнені, що на кораблі досі можуть зберігатися артефакти з експедицій, датованих 1962 роком – саме тоді затонуло судно.

“Finding Quest — один із останніх розділів у незвичайній історії сера Ернеста Шеклтона. Шеклтон був відомий своєю мужністю та вишуканістю як лідер у часи кризи. Трагічна іронія полягає в тому, що це була єдина смерть на будь-якому з кораблів його прямим командуванням”, — заявив у прес-релізі Джон Гейгер, керівник пошукової експедиції та генеральний директор товариства.

Судно Quest витягли на берег 9 червня, витративши 17 годин на пошуки, котрі охоплювали території в 24 милі. Команда кілька місяців аналізувала найкращий район для пошуку уламків.

За словами керівника операції Девіда Мірнса, Шелтону виповнилося 47 років на момент четвертої експедиції. Тоді він намагався пришвартувати корабель біля острова Південна Джорджія в Атлантиці. Капітан хотів завершити експедицію свого попередника, Шеклтона-Ровета, проте саме крига завадила йому це зробити.

Шелтон повернувся до Кейптауну (Південна Африка). Пізніше капітан спробував використати Quest канадської арктичної експедиції, але не отримав згоду прем’єра Канади. Саме судно ще кілька разів продавали норвезьким експедиціям, котрі полювали на тюленів.

У звіті вказано, що Quest затонув 5 травня 1962 року під кригою Лабрадорського моря біля Канади.

  • Понад 40% шельфових льодовиків Антарктиди скоротилися з 1997 року, і майже половина з них не демонструє “жодних ознак відновлення”. Це пов’язано з кліматичними змінами, зокрема потеплінням.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.