На дні Індійського океану виявлено залишки стародавнього континенту

Джерело: Phys.org

Вчені знайшли в Індійському океані роздроблені залишки Арголанда – континенту віком 155 млн років, який завширшки був приблизно таким, як США.

“Пошук Арголанда виявився непростим завданням. Нам довелося витратити сім років на збір цієї головоломки воєдино”, – прокоментували геологи у препринті дослідження, опублікованому в науковому журналі Gondwana Research.

За словами науковців, Арголанд відокремився від Австралії наприкінці юрського періоду, коли Землею ходили брахіозаври та стегозаври. Протягом тисячоліть він дрейфував у бік Південно-Східної Азії, а потім остаточно пішов під воду.

При цьому на потенційне існування материка вказує, зокрема, утворення абісальної рівнини Арго.

Нідерландські геологи знайшли сліди зниклої суші у вигляді тектонічних “мегаблоків”, розкиданих по дну океану і вкраплених у невеликі острови.

Як пояснили дослідники, частини континенту, який колись тягнувся на 3 тисячі миль, “приховані під зеленими джунглями значної частини Індонезії та М’янми”. Відтак, використовуючи ці залишки, геологи змогли скласти докладну карту повільного руйнування Арголанда.

Водночас вчені припускають, що в пізньому тріасовому періоді материк, ймовірно, розпався на архіпелаг, частини якого згодом пішли під воду.

21 квітня переважна більшість сербів на півночі Косово бойкотували місцевий референдум стосовно того, чи слід усунути мерів-албанців чотирьох муніципалітетів, чиє призначення призвело до хвилі протистоянь минулого року.

У Центрі національного спротиву поінформували про нову небезпеку для українських аграріїв на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема землеробів застерігають від так званих “пільгових кредитів” від росіян.

21 квітня розпочинаються спільні литовсько-польські тактичні навчання з авіаційним елементом “Хоробрий грифон 24/II/Brave Griffin 24/II”. У навчаннях також візьмуть участь союзники із США та Португалії.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…