На дні Індійського океану виявлено залишки стародавнього континенту
Джерело: Phys.org
Вчені знайшли в Індійському океані роздроблені залишки Арголанда – континенту віком 155 млн років, який завширшки був приблизно таким, як США.
“Пошук Арголанда виявився непростим завданням. Нам довелося витратити сім років на збір цієї головоломки воєдино”, – прокоментували геологи у препринті дослідження, опублікованому в науковому журналі Gondwana Research.
За словами науковців, Арголанд відокремився від Австралії наприкінці юрського періоду, коли Землею ходили брахіозаври та стегозаври. Протягом тисячоліть він дрейфував у бік Південно-Східної Азії, а потім остаточно пішов під воду.
При цьому на потенційне існування материка вказує, зокрема, утворення абісальної рівнини Арго.
Нідерландські геологи знайшли сліди зниклої суші у вигляді тектонічних “мегаблоків”, розкиданих по дну океану і вкраплених у невеликі острови.
Як пояснили дослідники, частини континенту, який колись тягнувся на 3 тисячі миль, “приховані під зеленими джунглями значної частини Індонезії та М’янми”. Відтак, використовуючи ці залишки, геологи змогли скласти докладну карту повільного руйнування Арголанда.
Водночас вчені припускають, що в пізньому тріасовому періоді материк, ймовірно, розпався на архіпелаг, частини якого згодом пішли під воду.
- Учені виявили під льодом Антарктики прихований ландшафт. Пагорби та долини, порізані стародавніми річками на території розміром з Бельгію, залишаються недоторканими понад 34 мільйони років.
Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.