На дні Тихого океану, ймовірно, знайшли зниклий 1937 року літак авіаторки Амелії Ергарт

Джерело: CNN

Команда підводних археологів та експертів з морської робототехніки з компанії Deep Sea Vision (США) виявила на дні Тихого океану об’єкт, що може бути літаком, яким авіаторка Амелія Ергарт та штурман Фред Нунан вирушили у навколосвітню подорож у 1937 році.

Як розповіли у виданні, за допомогою сонарної зйомки – інструмента для картографування дна, який звуковими хвилями вимірює відстань, – група знайшла на глибині майже 4900 метрів об’єкт, що нагадує невеликий літак. На думку команди, це і є Lockheed 10-E Electra, котрий зник 87 років тому.

Знахідку виявили приблизно за 160 км від острова Гауленд, куди Ергарт і Нунан мали приземлитися після зльоту в Папуа-Новій Гвінеї у липні 1937 року. Пошуки тривали 16 днів, після чого авіаторів оголосили зниклими безвісти в морі.

За даними інформагентства, Deep Sea Vision просканувала понад 13,5 тис. квадратних кілометрів океанського дна за допомогою автономного підводного апарата Hugin 6000, який складає карту з використанням сонарної технології.

За словами генерального директора компанії, пілота і колишнього офіцера розвідки ВПС США Тоні Ромео, експедиція розпочалася на початку вересня 2023 року й завершилася в грудні. Проте інформацію про знахідку оприлюднили тільки зараз.

Ромео має намір повернутися на це місце протягом року, щоб отримати підтвердження з використанням дистанційно керованого апарата з камерою. Він зауважив, що команда обговорює можливість підняття літака на поверхню.

ДОВІДКОВО. Амелія Ергарт і Фред Нунен хотіли поставити новий світовий рекорд, здійснивши кругосвітній переліт уздовж екватора. Існували різні припущення щодо зникнення літака. Найпоширеніша версія – він упав у Тихий океан поблизу острова Гауленд, коли закінчилося пальне.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Португальського пса Бобі, якого у 2023 році визнали найстарішим собакою у світі за версією Книги рекордів Гіннеса, позбавили титулу.