На Дніпропетровщині внаслідок ракетної атаки знеструмлено понад 2 тис. побутових споживачів

Джерело: “Укренерго”

На Дніпропетровщині внаслідок сьогоднішньої ракетної атаки знеструмлено близько 2 700 побутових споживачів.

Ремонтні бригади обленерго працюють над відновленням електропостачання.

Загалом, сьогодні, 19 квітня, в енергосистемі зберігається дефіцит електроенергії протягом майже всієї доби. Він спричинений пошкодженнями, які росіяни завдали ракетними та дроновими ударами по українських електростанціях.

Зранку Диспетчерський центр залучає аварійну допомогу з енергосистем європейських країн.

З 18:00 до 22:00 для бізнесу та промисловості можливе застосування графіків обмеження потужності. Ці заходи не торкнуться об’єктів критичної інфраструктури та підприємств оборонного комплексу.

Продовжують цілодобово діяти обмеження споживання для промислових споживачів на Криворіжжі.

Зранку діють обмеження споживання для побутових споживачів на Харківщині. Знеструмлено близько 203 тисяч споживачів.

“Просимо всіх споживачів ощадливо споживати електроенергію. А промисловість – максимально залучати імпорт електроенергії та використовувати, за наявності, альтернативні джерела живлення”, – закликали в “Укренерго”.

На одній з теплових електростанцій виведено в аварійний ремонт енергоблок. На інших продовжуються аварійно-відновлювальні роботи після масованої ракетної атаки 11 квітня.

На атомних електростанціях триває планова ремонтна кампанія. Сонячні електростанції в окремих регіонах дещо збільшили обсяг, в інших зберігається щільна хмарність.

Через негоду знеструмлено понад 20 населених пунктів в Дніпропетровській, Полтавській, та Сумській областях.

З інших причин на ранок знеструмлено 385 населених пунктів.

Через бойові дії є знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Сумській, Харківській областях.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.