На Філіппінах влада платить за вилов комарів

Джерело: ВВС
Влада одного з найбільш густонаселених міських центрів Філіппін пропонує грошову винагороду за знищення комарів.
Карліто Серналь, очільник Барангай Аддіншн Хіллз, оголосив про винагороду в розмірі одного песо (менш ніж два центи США) за кожні п’ять комарів.
Програму, яка триватиме щонайменше місяць, започаткували після того, як двоє студентів померли від лихоманки денге, яку поширюють комарі.
Винагорода поширюється на всіх комарів — живих, мертвих, їх личинки. Живих комарів знищуватимуть за допомогою ультрафіолету.
Загалом 21 людина вже забрала свою винагороду, принісши загалом 700 комарів і личинок.
Ідею виплат швидко почали висміювати у соцмережах. Дехто припускав, що це може призвести до “комариного фермерства”.
Міністерство охорони здоров’я Філіппін повідомило ВВС, що “цінує добрі наміри керівників місцевих органів влади щодо боротьби з лихоманкою денге”, але не прокоментувало наскільки ефективний такий спосіб у боротьбі з лихоманкою денге.
Пан Сернал сказав, що знає про критику в соціальних мережах, але додав: “Це один з найбільших і найбільш густонаселених районів. Ми повинні зробити щось, щоб допомогти місцевій владі”.
У Барангай Аддішн Хіллз проживає близько 70 000 людей, які тісняться на ділянці площею 162 гектари.
Винагорода має доповнити вже присутні заходи, такі як прибирання вулиць і запобігання накопиченню води, де комарі, що переносять лихоманку денге, відкладають свої яйця.
Довідка: Денге є ендемічним захворюванням у тропічних країнах, і спалахи часто відбуваються в міських районах з поганою санітарією, що дозволяє комарам-переносникам вірусу розмножуватися.
У важких випадках денге викликає внутрішню кровотечу, яка може призвести до смерті. Симптоми лихоманки включають головний біль, нудоту, біль у суглобах і м’язах.
Нещодавно філіппінська влада відзначила зростання кількості випадків захворювання на денге по всій країні через сезонні дощі. Міністерство охорони здоров’я повідомило, що станом на 1 лютого було зареєстровано 28 234 випадки захворювання, що на 40% більше, ніж минулого року.
- Вчені, що відстежують поширення лихоманки денге, попереджають про ризик спалахів у популярних туристичних регіонах Європи. Лихоманка переноситься азійськими тигровими комарами, які поширюються в частинах Франції, Італії та Іспанії. Влітку 2024 року цих комах помітили навіть на Олімпійських іграх у Парижі.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.