На фоні уникнення Ханоєм Мирного саміту щодо України, Путін цього тижня відвідає В’єнтам

Джерело: Reuters.

Президент Росії Володимир Путін цього тижня планує відвідати В’єтнам. Подібний політичний крок підкреслює лояльність керованого комуністами В’єтнаму до Росії та викликав критику у США.

Цей візит відбувся після того, як представники В’єтнаму відмовилися від участі у мирному саміті щодо України в Швейцарії минулих вихідних, а на початку минулого тижня відправив свого заступника міністра закордонних справ на зустріч БРІКС* у Росію. 

*БРІКС – міжурядова організація, до складу якої входять Бразилія, Росія, Індія, Китай, Південна Африка, Іран, Єгипет, Ефіопія та Об’єднані Арабські Емірати.

Очікується, що Путін зустрінеться з новим президентом В’єтнаму То Ламом та іншими лідерами під час дводенного візиту до Ханоя в середу та четвер.

Сполучені Штати, чиї відносини з владою В’єтнаму торік, здавалося, пішли на покращення, відреагували на подібний крок критично: 

“Жодна країна не повинна давати Путіну платформу для просування його агресивної війни та іншим чином дозволяти йому нормалізувати свої звірства”, — наголосив речник посольства США в Ханої, відповідаючи на запитання про вплив візиту на зв’язки зі Сполученими Штатами у контексті російського вторгнення в Україну. “Якщо він зможе вільно подорожувати, це може нормалізувати кричущі порушення Росією міжнародного права”. 

Нині США є головним торговим партнером В’єтнаму, що створює конкретну напругу з боку РФ за геополітичний вплив на регіон.

  • У Швейцарії пройшов Глобальний саміт миру, на якому виступили світові лідери, зокрема президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, прем’єр-міністр Великої Британії та інші. Президент України Володимир Зеленський наголосив, що Росію не запросили на саміт, оскільки Кремль не зацікавлений у мирі.

Питання мобілізаційного віку та підготовки українських військових обговорювалося під час зустрічей віцепрем’єрки з євроінтеграції Ольги Стефанішиної з посадовцями Європейського Союзу в Брюсселі. Вона повідомила, що ця тема зменшення мобілізаційного віку до 18 років була порушена з огляду на її актуальність у публічному просторі.

У Запоріжжі кількість загиблих внаслідок російського удару 10 грудня зросла до дев’яти осіб.

У 2024 році Україна досягла рекордних показників у галузях агропромислового комплексу. Зокрема, експорт цукру на рівні близько 700 тис тонн. Це стане найбільшим показником, починаючи з 2000 року.

В тимчасово окупованому Донецьку так званий “суд ДНР” виніс вирок дев’ятьом військовослужбовцям ЗСУ.

Питання про зниження мобілізаційного віку в Україні до 18 років порушувалося на зустрічах посадовців Європейського союзу з українською делегацією.