На форумі ветеранів нардепку від «ЄС» Ірину Никорак не пустили до зали
Джерело: Ірина Никорак в етері телеканалу “Прямий”
Народну депутатку від фракції “Європейська Солідарність”, членкиню комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Ірину Никорак не пустили на VI Міжнародний ветеранський форум “Україна. Захисники. Майбутнє”, який організувало Міністерство ветеранів.
Як відомо, Ірина Никорак є засновницею соціальної ініціативи з пошиття жіночої військової форми “ArmWomenNow”, регулярно їздить на фронт, де спілкується з військовослужбовцями, протидіє корупції при проходженні ВЛК, МСЕКУ, отриманні статусу учасника бойових дій.
“Сталася безпрецедентна подія, коли мене просто не пустили на форум. Це обурлива ситуація, коли ми в демократичній країні, в парламентсько-президентській республіці, де уряд підзвітний парламенту, я півтори години простояла під дверима, і з незрозумілих причин мене туди не впустили. Це нагадує часи Януковича, коли була повністю придушена свобода слова і можливість демократично, вільно висловлювати свої думки, свою позицію і об’єднувати зусилля задля перемоги”, – сказала народна депутатка.
За її словами, спершу недопуск пояснили участю президента й інших осіб. Поки Ірина чекала біля входу, повз пройшов спікер і депутати від партії “Слуга народу”, в яких проблем не виникло.
“Спочатку мені пояснили, що мене немає в списках, хоча я працювала в цьому напрямку, і мене запевнили, що я є в списках. Заходи безпеки… просто було зачинено двері, і мені відповіли, що зараз завершиться офіційна частина. Тому я вимушена була стояти на вулиці і очікувати, коли з Форуму вийде міністр оборони Олексій Резніков, Ірина Верещук, Руслан Стефанчук. Вони вийшли, двері зачинилися, і ми, власне, продовжували стояти на вулиці за зачиненими дверима“, – розповіла нардепка.
За її словами, у той час, коли вона стояла під дверима форуму, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук зі сцени закликав учасників співпрацювати із профільним підкомітетом, який очолює Ірина Никорак.
“При цьому я стояла під дверима і не мала змоги потиснути руку нашим достойним захисникам і захисницям, і познайомитися з представниками міжнародної спільноти для того, щоб надалі напрацьовувати ті потрібні і важливі проєкти, які стануть основою і фундаментом нашої роботи з ветеранами. Я не розумію, чому так відбувається, коли народні депутати не мають змоги брати участь в обговоренні і формуванні ветеранської політики”, – обурилася Ірина Никорак.
- 9 серпня заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна повідомила, що за підсумками подачі заяв на гранти для ветеранів 13 переможців отримають кошти від держави на створення бізнесу на майже 5 млн грн.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба запросив ветеранів російсько-української війни працювати в МЗС.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів.
Військові Естонії провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS.
Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.