На фронті загинула 26-річна військова з Волині Надія Войцишин

Джерело: пресслужба Любомльської територіальної громади/ пресслужба Любомльського ліцею №2

27 березня в районі н.п.Тарасівка Запорізької області загинула українська захисниця Надія Войцишин (Петруновська) 1998 року народження. Жінка вступила до лав ЗСУ у 2020 році.

Як зазначила волонтерка Катя Мокренко, у 2014 році, Надійку, ще зовсім дівчинкою батьки привезли в Любомль з Попасної Луганської області, де вона народилася.

Жила та закінчувала школу в тітоньки в Любомлі. Вже тут підкорила багатьох своєю українською – розмовляла виключно рідною, соловʼїною. По закінченні школи, вступила на педагогічний факультет в м. Рівне, паралельно навчалася також на військовій кафедрі… Надійку цікавило усе — обряди, традиції, звичаї, поезія, культура, бо Україна була коханням її життя.

У 2020 році дівчина вступила до лав ЗСУ.

У 2022 році одружилася з військовим з Тернополя Юрієм Войцишиним. Нині чоловік Надії також перебуває на фронті, повідомили у виданні “Терен”.

Ти була дуже світлою людиною, яка завжди була готова допомогти і підтримати будь-коли. Мені тебе не вистачає і не вистачатиме постійно. Я не можу повірити ще досі, що тебе більше нема. В нас були такі гарні плани, ми мали ще стільки зробити, ми тільки почали створювати сім’ю. Я тебе дуже сильно кохаю, ти назавжди залишишся в моєму серці, – написав Юрій.

Надія планувала зіграти справжнє весілля, казала: “Закінчиться війна, відгуляємо з усіма традиціями, з друзями, рідними”. Навіть сукню замовила-купила.

Надійка була дуже світлою, щирою, доброю, привітною, завжди з теплою усмішкою на устах. Вона була Сонечком, надією та опорою для своїх рідних, дідуся з бабусею, матусі з татом та братиком, для тітоньки, сестричок. Була хорошим, надійним другом для цивільних друзів, та побратимів, — пише Катя Мокренко.

Тепер Надії Войцишин назавжди 26 років.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.