Загинув на фронті: у Києві на честь розвідника Олександра Чуба відкрили меморіальну дошку

Джерело: ГУР МОУ

У Києві відкрили меморіальну дошку на честь Героя України, розвідника Олександра Чуба, який загинув під час штурму вогневих позицій росіян на Луганщині.

Відтак, на фасаді будинку у Святошинському районі Києва, де жив співробітник Головного управління розвідки МО України Герой України Олександр Чуб, встановили меморіальну дошку.

Воїн загинув 19 червня 2022 року під час здійснення штурму вогневих позицій окупантів на Луганщині. Був нагороджений званням Героя України і орденом “Золота Зірка” (посмертно).

Синову нагороду від президента України, яку вручали у День воєнної розвідки України 7 вересня 2022 року, отримав батько розвідника.

Фото: ГУР МОУ

“Мій син пройшов важкий, короткий, але яскравий шлях. Він був підготовленим та мотивованим воїном. Але, на жаль, занадто великою виявилася кількість ворогів, дуже щільним був вогонь…  Та любов до України, яку мій син мав у своєму серці, та воля до перемоги у боротьбі за нашу землю, за нашу волю, за кожного з нас – назавжди житиме у серцях кожного, хто його знав, хто передавав йому свій досвід та вміння. Я дякую кожному, хто був поруч, хто підтримував і знав мого сина. Він житиме доти, поки ми пам’ятаємо його, вшановуємо його подвиг. Слава Україні та її героям”, – сказав на відкритті пам’ятної дошки батько розвідника Сергій Чуб.

Молодший лейтенант Олександр Чуб брав участь в російсько-українській війні з 2016 року. З перших днів широкомасштабного вторгнення був одним із тих, хто обороняв від російських загарбників Київ та область, виконував спеціальні завдання на південному напрямку України, здобуваючи важливі розвіддані, які допомагали зберегти від ударів ворога озброєння й військову техніку Сил оборони, врятувати життя захисників України та мирних мешканців.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.