На фронті загинув актор Яків Ткаченко, відомий фільмами «Довбуш», «Червоний», «Ціна правди»
Джерело: Алла Самойленко, Детектор медіа
На фронті загинув український актор театру і кіно Яків Ткаченко.
Ткаченко, відомий за ролями у фільмах “Довбуш”, “Припутні”, “Червоний”, “Безславні кріпаки”, на початку повномасштабного вторгнення вступив до лав Територіальної оборони міста Дніпра. Згодом його демобілізували, однак чоловік повернувся на фронт у складі Третьої окремої штурмової бригади. Сьогодні, 14 грудня, стало відомо про його загибель.
“Такий кінематографічний, такий талановитий. Скарб. Людина-золото. Моя велика-превелика акторська любов і гордість. На щиті. Пустка”, – повідомила Алла Самойленко, українська кастинг-директорка.
Біографія актора
Яків Ткаченко народився 2 лютого 1979 року в місті Дніпро. В 14 років Яків випадково потрапив до Народного театру, де й розпочав акторський шлях.
Навчався у Дніпропетровському театральному коледжі і КНУТКіТ ім. І. К. Карпенка-Карого.
Зніматися в кіно почав ще з 2003 року, а з 2016 р. з початком розквіту українського кіно починає активно зніматися у художніх фільмах та серіалах.
У 2018 р. його номінували на українську національну кінопремію “Золота дзиґа” як найкращого актора другого плану за роль Славіка у фільмі “Припутні”.
Також Ткаченко грав і у театрі в Дніпрі.
1 березня 2022 року актор вступив до лав 128-ї бригади ТрО.
В складі ЗСУ воював під Вугледаром. Отримав звання молодшого сержанта. Був головним сержантом взводу, та в.о. командира взводу. Отримав контузію та важке поранення, після якого повернувся на фронт.
Демобілізація
В лютому 2023 року його демобілізували через те, що нікому було доглянути матір.
“Я коли звільнявся, був упевнений, що тимчасово знімаю військову форму і через якийсь час повернуся до армії. Я не знав, куди саме повернуся — чи до своєї частини, де починав службу, чи до якоїсь іншої, — але я точно знав, що обов’язково буду у війську поки йтиме ця війна”, – розповів Яків.
Після повернення з фронту актор встиг знятися у серіалі “Перевізниця”.
“Запропонували мені у ньому знятися майже одразу після того, як я опинився вдома. Я дуже обережно тоді поставився до цієї пропозиції. Бо не знав, що і як тут відбувається у відносно мирному житті, й головне, чи не втратив я на війні якісь свої навички акторської професії. Але команда мені тоді дуже допомогла. І саме завдяки цій підтримці у мене все вийшло і результатом своєї роботи у цьому серіалі я залишився задоволений. А надалі вийшло так, що я зіграв саме військового. Тобто ця тема мені була дуже добре знайома”, – казав чоловік.
Повернення на фронт
Попри те, що чоловік взяв участь у створенні серіалу під час демобілізації, Яків вирішив, що зйомки зараз не на часі.
“Я розумію, що й кіно також потрібне. Суспільство не може існувати без мистецтва. Але якщо подивитися на те, що у нас зараз знімають, і на те, що показують у телевізорі — це все здебільшого непотрібне. Починаючи від телемарафону й закінчуючи більшістю серіалів, зокрема вже і “воєнними”. Я одного разу почав дивитися такий серіал — і мене ледь не вивернуло від того, що я побачив на екрані. Я дивлюсь і думаю: “Боже! Хто ці люди й що вони роблять?!”. А найстрашніше, що це “хавають” наші українці, які, дивлячись на це, думають, що так само воно на фронті й відбувається. Нічого подібного. Там не така красива картинка, яку нам показують, і не всі наші воїни герої й не усі вони супермени… Війна — це некрасиво. Війною не можна пишатися“, – обурювався актор.
У вересні 2024 року Ткаченко вирішив повернутися на фронт і вступив до лав Третьої окремої штурмової бригади, де служив до кінця.
- Режисер монтажу проєкту “Реальна історія” Олег Сарело загинув під час служби у складі Збройних сил України. За інформацією “Реальної історії” та “1+1 медіа”, він пів року тому приєднався до лав 72 окремої механізованої бригади.
- Внаслідок війни загинули 135 українських митців і 93 медійники.
- 2 грудня 2024 року під час виконання бойового завдання загинув музикант Юрій Мелофон. Життя захисника обірвалося на 39 році життя.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.
Міністерство оборони розробило систему кваліфікації для операторів безпілотних літальних апаратів, котра складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР). Кожен з рівнів визначає можливості та обмеження для керування різними типами дронів.
14 січня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров поінформував, що керівники підприємств тепер можуть подавати списки на бронювання працівників завчасно, без очікування 72 годин після завершення попереднього терміну.
На сайті електронної системи публічних закупівель Prozorro опублікували інформацію про продаж трьох квартир, житлового та нежитлового будинків, а також земельної ділянки, що належала підозрюваному в держзраді екснардепу від забороненої партії ОПЗЖ” Віктору Медведчуку.
У Генеральному штабі ЗСУ спростували інформацію про переведення спеціалістів інженерно-авіаційної служби Повітряних сил, які обслуговують літаки, у піхотні підрозділи.