На фронті загинув український поет і військовий Мирослав Герасимович
25 листопада в бою під Авдіївкою (Донецька область) загинув Мирослав Герасимович (справжнє прізвище Кулик) — військовослужбовець ЗСУ, поет, прозаїк і сценарист.
Про це 29 листопада повідомив його брат, Тарас Кулик.
“В бою з Росією віддав своє життя мій брат — Мирослав Кулик”, — написав Тарас у соцмережах, уточнивши, що трагічна подія сталася за чотири дні до 57-го дня народження поета.
Біографія Мирослава Герасимовича
Мирослав Герасимович народився 29 листопада 1967 року в Луцьку. Він закінчив факультет журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Протягом життя займався літературою, музикою і сценарною діяльністю, а також заснував Школу вільних мистецтв імені Вечірнього простору.
Тарас Кулик навів рядки з вірша брата, які стали символом його боротьби:
“На цій землі, старі й малі,
Десь кожен з нас помре.
Тож це, вважай, удача –
Якщо ти смерть зустрів
– В борні за попіл предків,
Дим рідних вівтарів”.

Джерело: Тарас Кулик
- 25 листопада внаслідок російського обстрілу загинув пастор Церкви адвентистів сьомого дня Артур Кучерявенко. Свої співчуття у зв’язку із цим висловив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.