На фронті зараз дефіцит зенітних ракет малої дальності: як протистояти ЗС РФ — ЗСУ
Джерело: Олександр Сирський у Facebook
На фронті спостерігається дефіцит зенітних ракет малої дальності, що ускладнює протистоянню Збройних Сил України агресорам. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів про ситуацію на передовій та можливі шляхи розв’язання проблеми.
Ворог продовжує активний наступ на напрямку Покровська. Він веде жорсткі бої у Красногорівці, районах Прогреса, Залізного, Північного та Часового Яру.
Також російські військові намагаються захопити Стельмахівку, Макіївку, атакують позиції ЗСУ в Іванівському, Кліщіївці та намагаються захопити острови лівого берега Дніпра. Активні бойові дії відбуваються фактично по всьому фронту.
Олександр Сирський зазначив, що ефективне вогневе ураження основних сил противника та його резервів на дальніх підступах є ключовим елементом для зупинення наступу ворога. Він наголосив на важливості:
- комплексного ураження противника перед переднім краєм;
- стійкого утримання підготовлених з інженерного погляду рубежів і позицій;
- максимально ефективного використання всіх можливостей зброї та боєприпасів.
ЗСУ мають перевагу у використанні бойових дронів, тому їх застосування є надзвичайно важливим, сказав Сирський. Він також додав, що, в умовах дефіциту зенітних ракет малої дальності, ЗСУ повинні опановувати нові способи знищення розвідувальних безпілотних літальних апаратів (БпЛА) противника, використовуючи засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) та FPV-дрони.
Для ефективного застосування зброї та техніки необхідна висока майстерність, влучний вогонь, маневр вогнем, силами та засобами, а також якісна підготовка всіх категорій військовослужбовців до виконання бойових завдань. Важливу роль відіграє підготовка штабів всіх рівнів для максимального використання бойових можливостей військ та мінімізації втрат.
Головнокомандувач також перевірив підготовку резервів до участі у бойових діях, відзначивши наближення навчань до реальних бойових обставин. Використання дронів зі скидами та FPV-дронів для імітації дій противника дозволяє навчати військових практично знищувати цей небезпечний вид зброї.
Під час зустрічі з командирами бригад, що ведуть оборону на ключових напрямках, обговорили питання підвищення ефективності дій, поповнення втрат, забезпечення боєприпасами та розв’язання інших проблем.
- У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 липня. Найгарячішою залишалася ситуація на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському і Куп’янському напрямках.
Радник з нацбезпеки Майк Волтц повідомив, що сформована команда Дональда Трампа готова обговорити ініціативу прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана стосовно припинення вогню у російсько-українській війні.
Генерал Олександр Тарнавський призначений командувачем оперативно-тактичного угруповання (ОТУ) “Донецьк”, замінивши на цій посаді генерала Олександра Луценка. Рішення про зміну керівництва було прийняте після активізації російських наступів у районі Покровська.
14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.
З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.
У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.