На Ґетеборзькому кінофестивалі у Швеції покажуть чотири українські фільми

Зображення: Держкіно

Джерело: Державне агентство України з питань кіно

Цьогоріч у програмі 47-го Ґетеборзького міжнародного кінофестивалю, який відбуватиметься з 26 січня до 4 лютого 2024 року у Швеції, покажуть чотири українські фільми.

Зокрема, у секції International Competition буде представлено драму “Ти мене любиш?” режисерки Тоні Ноябрьової.

Стрічка розповідає про дорослішання 17-річної Кіри на тлі розпаду СРСР. Дівчина стає свідком розлучення батьків, розпаду однієї країни та народження іншої.

Інші три українські стрічки потрапили до секції Voyage, це зокрема:

“Дім за склом” режисера Тараса Дроня.

Фільм розповідає про історію архітекторки Вікторії, життя якої кардинально змінюється після того, як її донька зникає зі своїм хлопцем, звинуваченим у торгівлі наркотиками. Вікторія починає розслідування і намагається довести невинуватість доньки, щоб зберегти свою бездоганну репутацію та не втратити важливий проєкт.

“Фото на памʼять” режисерки Ольги Черних, зняте у копродукції України, Німеччини та Франції.

Це фільм про довгий шлях однієї родини крізь війну, зокрема – про пошуки способів пережити втрати, яких зазнали три покоління жінок у сім’ї режисерки: вона сама, її мати та бабуся, яка залишається в окупації.

“Фотофобія” режисерів Івана Остроховського та Павола Пекарчика.

Сюжет драми розповідає про 12-річного Нікі, який з родиною живе на станції харківського метро. Тут вони ховаються від війни. Саме тому для сім’ї Нікі денне світло – синонім смертельної небезпеки, і хлопчику не дозволяють виходити назовні.

Довідково. Ґетеборзький кінофестиваль – щорічний міжнародний кінофестиваль у Швеції, який проводять із 1979 року. Він є найбільшим кінофестивалем у скандинавських країнах і найважливішою подією кіноіндустрії Північної Європи.

Викидання понад 140 дельфінів на берег біля Кейп-Коду (штат Массачусетс, США) минулого місяця визнано як найбільше масове викидання цих ссавців на берег в історії Сполучених Штатів.

Сьогодні, 14 липня, на Вінниччині поблизу затопленого карʼєру в с.Черепашинці на воді зник 7-річний хлопчик.

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.