На Ґетеборзькому кінофестивалі у Швеції покажуть чотири українські фільми

Зображення: Держкіно

Джерело: Державне агентство України з питань кіно

Цьогоріч у програмі 47-го Ґетеборзького міжнародного кінофестивалю, який відбуватиметься з 26 січня до 4 лютого 2024 року у Швеції, покажуть чотири українські фільми.

Зокрема, у секції International Competition буде представлено драму “Ти мене любиш?” режисерки Тоні Ноябрьової.

Стрічка розповідає про дорослішання 17-річної Кіри на тлі розпаду СРСР. Дівчина стає свідком розлучення батьків, розпаду однієї країни та народження іншої.

Інші три українські стрічки потрапили до секції Voyage, це зокрема:

“Дім за склом” режисера Тараса Дроня.

Фільм розповідає про історію архітекторки Вікторії, життя якої кардинально змінюється після того, як її донька зникає зі своїм хлопцем, звинуваченим у торгівлі наркотиками. Вікторія починає розслідування і намагається довести невинуватість доньки, щоб зберегти свою бездоганну репутацію та не втратити важливий проєкт.

“Фото на памʼять” режисерки Ольги Черних, зняте у копродукції України, Німеччини та Франції.

Це фільм про довгий шлях однієї родини крізь війну, зокрема – про пошуки способів пережити втрати, яких зазнали три покоління жінок у сім’ї режисерки: вона сама, її мати та бабуся, яка залишається в окупації.

“Фотофобія” режисерів Івана Остроховського та Павола Пекарчика.

Сюжет драми розповідає про 12-річного Нікі, який з родиною живе на станції харківського метро. Тут вони ховаються від війни. Саме тому для сім’ї Нікі денне світло – синонім смертельної небезпеки, і хлопчику не дозволяють виходити назовні.

Довідково. Ґетеборзький кінофестиваль – щорічний міжнародний кінофестиваль у Швеції, який проводять із 1979 року. Він є найбільшим кінофестивалем у скандинавських країнах і найважливішою подією кіноіндустрії Північної Європи.

У Запоріжжі внаслідок російського удару загинуло двоє людей, серед яких 14-річна дівчина. Ще дев’ятеро осіб отримали поранення.

NASA запустило “додаток щотижневих досягнень” для своїх співробітників, який дозволить відстежувати їхню продуктивність. Це є частиною зусиль агентства виконати одну з вимог Ілона Маска щодо ефективності роботи уряду.

Сьогодні, 21 березня бюджетний комітет Німеччини погодив виділення додаткових 3 млрд євро на військову допомогу Україні після того, як майбутній канцлер Фрідріх Мерц ухвалив реформи, спрямовані на збільшення інвестицій в оборонну сферу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.

Уряд Великої Британії уклав угоду з ірландською компанією Thales на виробництво понад 5 тисяч протитанкових керованих ракет для України.