На Харківщині готують рішення про примусову евакуацію сімей з дітьми – Синєгубов

Джерело: Олег Синєгубов/Telegram

25 жовтня глава обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив про підготовку рішення стосовно примусової евакуації дітей з десяти населених пунктів Харківщини.

Синєгубов наголосив, що ворог і далі обстрілює прифронтові громади Харківщини, у результаті чого гинуть та зазнають поранення цивільні мешканці, зокрема діти.

Задля збереження життя та здоров’я людей закликаємо громадян до евакуації з небезпечних територій. Готуємо рішення про примусову евакуацію сімей з дітьми із 10 населених пунктів Куп’янської, Кіндрашівської та Курилівської громад Куп’янського району. Там перебуває 275 дітей, — зазначив глава ОВА.

В ОВА наголосили, що діти можуть бути евакуйовані тільки щонайменше з одним із батьків або іншим опікуном.

Окрім цього, Синєгубов рекомендував цивільним, передусім родинам із дітьми, евакуюватися з Борівської громади Ізюмського району, зокрема з смт Борова. Нині там проживає 8900 людей, серед них – 844 дитини.

Очільник ОВА запевнив, що усі евакуйовані будуть забезпечені житлом, матимуть підтримку та повний супровід від міжнародних гуманітарних організацій, якщо будуть виїжджати за межі області — отримають одноразові виплати.

Також за бажання буде організована евакуація в західні області України.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Після масованих атак РФ на українську енергетику у Міненерго розглядають можливість підвищити тариф на електроенергію для українців.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

В Україні триває 780-та доба повномасштабної війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 452 тисячі осіб.

Видання The Economist припустило, як зміниться ситуація у Європі, якщо Україна програє у боротьбі з російським агресором.