На Харківщині прикордонники знищили російську гармату МТ-12 «Рапіра» (Відео)
Джерело: ДПСУ
На Харківському напрямку прикордонники бригади Гвардії наступу “Сталевий кордон” знищили протитанкову гармату росіян МТ-12 “Рапіра”.
Це вже п’ята ворожа гармата такого зразка, знищена прикордонниками 15-го мобільного загону від початку року.
Додамо, в Україні триває 764-та доба повномасштабної війни. На цей час втрати росіян у живій силі (вбитими та пораненими) становлять понад 439 тисяч.
За даними Генштабу, станом на 28 березня 2024 року, орієнтовні втрати військ РФ в Україні становлять:
- особового складу ‒ близько 439 970 (+780 за добу)
- танків ‒ 6 914 (+10 за добу)
- бойових броньованих машин ‒ 13 237 (+21 за добу)
- артилерійських систем – 10 963 (+32 за добу)
- РСЗВ – 1 021 (+2 за добу)
- засоби ППО ‒ 729 (+1 за добу)
- літаків – 347
- гелікоптерів – 325
- БпЛА оперативно-тактичного рівня – 8 590 (+22 за добу)
- крилаті ракети ‒ 2 017 (+2 за добу)
- кораблі/катери ‒ 26
- підводні човни – 1
- автомобільної техніки та автоцистерн – 14 595 (+56 за добу)
- спеціальна техніка ‒ 1 800 (+6 за добу)
Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала ударів по 10 районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки окупантів.
Підрозділами ракетних військ завдано ураження по 2 районах зосередження особового складу, 1 засобу протиповітряної оборони, 1 станції РЕБ, 3 пунктах управління БпЛА та 1 ще одному важливому об’єкту противника.
- Речник Повітряних Сил Ілля Євлаш повідомив, що нині Сили оборони мають у своєму розпорядженні потрібні системи SAMP/T та Patriot для збиття російських протикорабельних гіперзвукових ракет “Циркон”.
- На Харківському напрямку прикордонники бригади Гвардії наступу “Сталевий кордон” знищили російський вантажний автомобіль підвищеної прохідності “Урал” та антену зв’язку.
- З початку повномасштабного вторгнення росіян українська ППО збила понад дві тисячі крилатих та балістичних ворожих ракет.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.