На Херсонщині через дії росіян згоріло близько 300 га заповідного степу в «Асканії-Новій»
Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
У Херсонській області через дії російських загарбників згоріло 300 га заповідного степу у заповіднику “Асканія-Нова”.
22 серпня тут сталася пожежа на ділянці “Великий Чапельський під”. Цю територію занесено до міжнародного списку Рамсарської конвенції про охорону водно-болотних угідь.
Вона є домівкою для багатьох рідкісних та зникаючих рослин і тварин.
Окупантам байдуже до унікальних природних комплексів, відомих в усьому світі. Вони нехтують правилами пожежної безпеки на заповідному об’єкті та свідомо знищують природу України.
“Слідом за Джарилгачем російські загарбники нищать природу біосферного заповідника “Асканія-Нова” ім. Ф.Е. Фальц-Фейна. Світ має бачити наслідки перебування росіян на українській землі. Після деокупації території ми обов’язково підрахуємо усі збитки, завдані Росією нашій унікальній природі, щоб притягнути агресора до відповідальності”, – наголосили у відомстві.
- Найцінніша степова ділянка в Джарилгацькому національному природному парку палає вже 5 днів.
- Керівниця Об’єднаного пресцентру Оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк заявила, що російські армійці продовжують використовувати заповідну зону острова Джарилгач як полігон, що несе за собою “непоправну шкоду екосистемі”. Сили оборони фіксують ці факти, які потім Україна зможе використовувати в міжнародному суді.
Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.
24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.