На Херсонщині через дії росіян згоріло близько 300 га заповідного степу в «Асканії-Новій»
Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
У Херсонській області через дії російських загарбників згоріло 300 га заповідного степу у заповіднику “Асканія-Нова”.
22 серпня тут сталася пожежа на ділянці “Великий Чапельський під”. Цю територію занесено до міжнародного списку Рамсарської конвенції про охорону водно-болотних угідь.
Вона є домівкою для багатьох рідкісних та зникаючих рослин і тварин.
Окупантам байдуже до унікальних природних комплексів, відомих в усьому світі. Вони нехтують правилами пожежної безпеки на заповідному об’єкті та свідомо знищують природу України.
“Слідом за Джарилгачем російські загарбники нищать природу біосферного заповідника “Асканія-Нова” ім. Ф.Е. Фальц-Фейна. Світ має бачити наслідки перебування росіян на українській землі. Після деокупації території ми обов’язково підрахуємо усі збитки, завдані Росією нашій унікальній природі, щоб притягнути агресора до відповідальності”, – наголосили у відомстві.
- Найцінніша степова ділянка в Джарилгацькому національному природному парку палає вже 5 днів.
- Керівниця Об’єднаного пресцентру Оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк заявила, що російські армійці продовжують використовувати заповідну зону острова Джарилгач як полігон, що несе за собою “непоправну шкоду екосистемі”. Сили оборони фіксують ці факти, які потім Україна зможе використовувати в міжнародному суді.
Глава РФ Володимир Путін визнав черги на АЗС та дефіцит окремих марок бензину, попри максимальне завантаження нафтопереробних заводів та використання накопичених резервів.
Криза пального у тимчасово окупованому Криму почала впливати на ринок праці: жителі повідомляють про затримки зарплат, звільнення та вимушені неоплачувані відпустки.
Росія здатна продовжувати війну проти України ще протягом кількох років, попри втрати та економічний тиск. Про це заявив очільник Агентства розвідки Польщі Павел Шота, попередивши, що Кремль може рухатися до подальшої ескалації та тестування НАТО.
28 червня російські війська здійснили авіаційні удари по одному з районів Запоріжжя. Внаслідок чергової атаки загинули двоє цивільних, ще 16 осіб постраждали.
Сили оборони здійснили удари по двох нафтопереробних заводах у Росії, залізничному мосту в тимчасово окупованому Криму, складу боєприпасів на окупованій Донеччині. Також у Генштабу підтвердили ураження заводу “Титан-Барикади” у Волгограді.