У міжнародному суді Україна планує використати докази злочинів, скоєних росіянами на острові Джарилгач – Гуменюк

Джерело: Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону “Єдині новини”

Керівниця Об’єднаного пресцентру Оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк заявила, що російські армійці продовжують використовувати заповідну зону острова Джарилгач як полігон, що несе за собою “непоправну шкоду екосистемі”. Сили оборони фіксують ці факти, які потім Україна зможе використовувати в міжнародному суді.

“Вони продовжують відточувати свої елементи підготовки, використовуючи заповідну зону як полігон. На жаль, вони продовжують нищити і природу в тому числі. Але в нас є можливість фіксувати ті факти, які можемо потім використовувати в міжнародному суді”, – наголосила Гуменюк.

ДОВІДКОВО. Острів Джарилгач входить до складу національного природного парку “Джарилгацький”, а приморські оселища включені до резолюції Бернської конвенції, тобто мають загальноєвропейське значення.

Російські окупаційні війська облаштували на острові полігон, а сам острів з’єднали з материком. Експерти попереджали, що це матиме “непоправні наслідки” для природних екосистем. На острові, зокрема, мешкали дикі копитні – муфлони, олені, різноманітні види птахів, а десятки видів рослин складали раритетні біотопи і мали охоронний статус.

Джерело видання у Північноатлантичному альянсі повідомило, що під час зустрічі 31 травня у Чехії міністри закордонних справ країн НАТО закличуть союзників виділити щонайменше 40 мільярдів євро на рік для фінансування військової допомоги Україні.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.