На Херсонщині через дії росіян згоріло близько 300 га заповідного степу в «Асканії-Новій»

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

У Херсонській області через дії російських загарбників згоріло 300 га заповідного степу у заповіднику “Асканія-Нова”.

22 серпня тут сталася пожежа на ділянці “Великий Чапельський під”. Цю територію занесено до міжнародного списку Рамсарської конвенції про охорону водно-болотних угідь.

Вона є домівкою для багатьох рідкісних та зникаючих рослин і тварин.

Окупантам байдуже до унікальних природних комплексів, відомих в усьому світі. Вони нехтують правилами пожежної безпеки на заповідному об’єкті та свідомо знищують природу України.

“Слідом  за  Джарилгачем  російські  загарбники нищать природу біосферного заповідника “Асканія-Нова” ім. Ф.Е. Фальц-Фейна. Світ має бачити наслідки перебування росіян на українській землі. Після деокупації території ми обов’язково підрахуємо усі збитки, завдані Росією нашій унікальній природі, щоб притягнути агресора до відповідальності”, – наголосили у відомстві.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.

У Пентагоні заявили, що Україна може зіткнутися з вибором, від яких міст відмовитися, якщо США не нададуть допомогу.

Міністр оборони України Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном.

Посли Європейського союзу затвердили новий пакет санкцій проти Росії. Зазначено, що він має зменшити доступ РФ до дронів.

У звіті Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI) зазначено, що Росія відновлює свої зусилля з дестабілізації європейських країн і створення стратегічної загрози членам НАТО.