На Херсонщині посилили комендантську годину
Джерело: поліція Херсонської області
На Херсонщині з 15 жовтня змінено тривалість комендантської години. Тепер вона діятиме з 20:00 до 6:00.
Відповідно до рішення Ради оборони Херсонської області, під час комендантської години заборонено перебувати на вулицях та в інших громадських місцях, а також пересуватися областю пішки або транспортом.
До 15 жовтня комендантська година на Херсонщині тривала з 21:00 до 5:00, що було пов’язано з тривалістю світлового дня.
Зазначимо, що останніми місяцями в низці регіонів України посилили комендантську годину. Наприклад, у Мирнограді та Селидовому Донецької області значно посилено комендантську годину — обмеження діють з 15:00 до 11:00. Також наприкінці серпня аналогічні часові обмеження діють у Покровській громаді. З серпня з самого Покровська вирішили примусово евакуювати родини з дітьми.
Ще у Дергачівській та Липецькій громадах Харківської області посилено комендантську годину. З серпня вона триватиме з 17:00 до 9:00.
Наприклад, у Костянтинівці, яка є прифронтовим містом неподалік від Часового Яру, станом на 8 жовтня залишаються близько 17,8 тис. людей, з них – 368 діти. У Покровську – 12 тис. жителів, зокрема 82 дитини. У Торецьку, який розташований відносно неподалік від Костянтинівки, залишаються понад 1 400 людей і виїжджають вони дуже повільно.
- У низці населених пунктів Сумської області оголосили примусову евакуацію дітей разом із родинами. Евакуація стосується 497 дітей зі 101 населеного пункту.
- З прифронтового Покровська Донецької області більше не курсуватимуть евакуаційні поїзди. Відтепер евакуація здійснюватиметься з іншої станції – Павлограда у Дніпропетровській області.
- Рада оборони на Харківщині погодила початок примусової евакуації 269 дітей із 29 населених пунктів Куп’янського району.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.