На Херсонщині стартував перший після деокупації кінофестиваль

Джерело: Херсонська ОВА у Telegram

У Херсонській області – вперше після звільнення від російських загарбників – стартував кінофестиваль – Kherson Film Fest.

Глядачам презентують десять стрічок. Організатори говорять, що добираючи фільми, надихалися безпосередньо й сонячною Херсонщиною.

“У програмі фестивалю як повний метр, так і короткометражне кіно. Стрічки різні за жанром і тематикою. Але усі вони допомагають відвідувачам відволіктися, пригадати мирні, безтурботні часи. Перегляд фільмів для відвідувачів – безоплатний”, – повідомили у Херсонській ОВА

Зображення: Херсонська ОВА/telegram

До програми Херсонського кінофестивалю увійшло сім повнометражних та три короткометражні фільми. Відкриють фестиваль стрічкою “Королі репу” Мирослава Латика, а закриватимуть – фільмом “Три жінки” Максима Мельника.

Також покажуть стрічки “Іван і Марта” Сергія Буковського, “Поема про море” Юлії Солнцевої та “Заповідник Асканія” Андрія Литвиненка.

Блок короткометражних фільмів складається з українських стрічок 2022 – 2023 років, а саме: “Велика маленька війна” Мирослава Латика, “ГКЧП” Аркадія Непиталюка, “Капітан Бровари” Едуарда Нечмоглода.

Серед дитячих фільмів покажуть іспанську роботу “Душа команди” Роберто Буесо та нідерландсько-бельгійський фільм “Паця” Маші Гальберштад.

Вхід на всі покази – безоплатний, за реєстрацією через соціальні мережі.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.