На Херсонщині запроваджують графіки відключення через пошкодження енергооб’єкта
Джерело: Олександр Прокудін/Telegram
Станом на 11 червня ситуація з електропостачанням у Херсонській області залишається критичною через атаку РФ. Внаслідок обстрілу важливого енергообладнання у регіоні запроваджують погодинні відключення електропостачання.
Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін зазначив, що 11 червня російські війська атакували важливий енергетичний об’єкт у Херсонській області. Тож нині ситуація в енергетичній системі Херсонщини залишається складною.
Через знищення обладнання російськими ударами запроваджено графіки погодинних відключень світла. Наразі АТ “Херсонобленерго” займається їх формуванням – завтра мають оприлюднити чіткі графіки, – поінформував голова ОВА.
Нині аварійно-відновлювальні роботи тривають. Прокудін запевнив, що енергетики докладають максимальних зусиль, щоб відновити електропостачання.
Своєю чергою, за повідомленням Херсонської МВА, через знеструмлення, спричинене російськими атаками, вода у Херсоні подаватиметься за графіком – з 7:00 до 9:00 та з 17:00 до 19:00.
Графіки подачі води діятимуть до завершення аварійно-відновлювальних робіт.
Також влада попередила про можливі перебої з водопостачанням на верхніх поверхах багатоповерхівок.
- В четвер, 5 червня, російські війська вдруге поцілили по будівлі Херсонської облдержадміністрації та фактично зруйнували її.
- 11 червня Росія атакувала Харків ударними дронами, внаслідок чого загинули 3 людини, поранено 56, серед яких 9 дітей.
- У Харкові чоловік співав гімн України під завалами після нічних російських ударів по місту 11 червня, поки правоохоронці намагалися його деблокувати.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.