На Хмельниччині керівницю молокозаводу підозрюють у забрудненні річки

Джерело: Офіс генпрокурора

Керівниці молокопереробного підприємства на Хмельниччині повідомили про підозру у скиданні неочищених стічних вод у притоку річки Калюс. Через порушення екологічних норм довкіллю завдано понад 14,8 млн грн збитків.

За процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Хмельницької обласної прокуратури керівниці молокопереробного підприємства повідомлено про підозру за фактом порушення правил охорони вод, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 242 КК України), – зазначили у повідомленні.

Так, продовж травня – листопада 2024 року підприємство, порушуючи вимоги екологічного законодавства, здійснювало скид неочищених стічних вод у притоку річки Калюс.

Відповідні дії призвели до зміни фізико-хімічних показників води, перевищення концентрації шкідливих речовин та фактичного знищення природного середовища водойми.

Судова екологічна експертиза підтвердила, що довкіллю та життю мешканців прилеглих територій завдано збитків на понад 14,8 млн грн.

Нині вирішується питання про обрання підозрюваній запобіжного заходу.

Досудове розслідування здійснюють слідчі ГУНП у Хмельницькій області за оперативного супроводу УСР ДСР Нацполіції.

Санкція передбачає до п’яти років позбавлення або обмеження волі.

Раніше директору ДП “Дніпровське лісове господарство” повідомили про підозру за фактом неналежного виконання службових обов’язків через масштабну схему вирубки лісів на Дніпропетровщині зі збитками довкіллю у майже 34 млн грн.

Також Букви повідомляли, що внаслідок масштабної схеми вирубки лісів на території Лазещинського лісництва, яке є філією “Ясінянське лісомисливське господарство” ДП “Ліси України” довкіллю завдано збитків на 55,8 млн гривень. Посадовцю філії оголосили підозру.

Додамо, на Закарпатті судитимуть посадовців Брустурянського лісгоспу за незаконну вирубку понад тисячі дерев у Карпатах, котрі завдали збитків довкіллю на понад 12 мільйонів гривень.

  • На одній із приток річки Бистрик, що в карпатському масиві Ґорґани, внаслідок вирубування лісу з’явилося штучне озеро.
  • Працівники Державного бюро розслідувань у співпраці зі Службою безпеки України повідомили про підозру керівництву Кутського лісового господарства на Івано-Франківщині. Вони організували незаконні вирубки дерев на території Національного природного парку “Гуцульщина”, що завдало значних збитків державному бюджету. Загальна сума збитків становить понад 257 мільйонів гривень.
  • На Волині працівники ДБР у взаємодії з СБУ викрили помічника лісничого та двох інженерів лісового господарства, які під виглядом сухостою та пошкоджених дерев планували зрубати ділову деревину вищого класу.
  • Правоохоронці затримали на Закарпатті членів угруповання “чорних лісорубів”, причетних до масштабної вирубки лісу на 40 млн гривень.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.

22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.

Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.

У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові повністю зупинений продаж пального приватним особам та недержавним підприємствам.