На кордоні з Чернігівщиною росіяни заміновують свої території та відбудовують фортифікації

Джерело: Вадим Мисник в етері “Суспільне. Студія”

Речник ОК “Північ” Вадим Мисник повідомив, що на кордоні з Чернігівщиною російські військові заміновують свої території та відбудовують фортифікації.

“Ми відстежуємо рухи. Це все російське угрупування “Сєвєр”. Це і Брянська, Курська і Бєлгородська області. Це єдині сили, які вони збирають і розосереджують на сотні кілометрів. Ми фіксуємо, як вони заміновують території, як вони свої фортифікації відбудовують. Тобто вони теж побоюються з нашого боку якихось дій”, –повідомив Вадим Мисник.

За словами речника ОК “Північ”, на північному кордоні з Росією спостерігаються активність ДРГ та обстріли прикордонних сіл.

Він розповів, що оперативна ситуація на північному кордоні з Росією контрольована Силами оборони України, але вона є напружена.

“Ворог дотримується своєї тактики, як обстріл прикордонних населених пунктів вздовж всієї смуги кордону. Активність ДРГ зберігається, тут нічого нового немає. Наша розвідка фіксує ці групи. Ми даємо відсіч”, – резюмував Вадим Мисник.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.