На кордоні затримали бізнесмена, який організував схему з відчуження земель Київської ГЕС
Джерело: Державне бюро розслідувань та Офіс генпрокурора
Працівники ДБР спільно з ДСР Нацполіції під час спроби виїзду за кордон затримали бізнесмена – організатора схеми протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури – Київської ГЕС.
Відтак, викрито керівника та учасників злочинної організації, які незаконно заволоділи землями дамби Київської ГЕС.
За даними слідства, засновник інвестиційної компанії, його брат та інші учасники злочинної організації з використанням корупційних зв’язків у державних органах незаконно заволоділи землями водного фонду, на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС. Йдеться про земельну ділянку у Вишгородському районі площею понад 7 га вартістю більш ніж 20 млн грн.
Протягом 2020-2021 років учасники злочинної організації підшуковували осіб, які за грошову винагороду підписували документи щодо виділення земельних ділянок у приватну власність. Надалі ці землі шляхом продажу передавались учасникам злочинної організації.
Ті, своєю чергою, переоформлювали їх на представників забудовників елітної нерухомості, на чиє замовлення та фінансування вчинялись незаконні дії. У незаконній схемі також брали участь окремі службові особи органів Держгеокадастру.
Правоохоронці провели обшуки за місцем проживання та роботи учасників злочинної організації.
Засновника інвестиційної компанії затримано при спробі покинути територію України в напрямку Республіки Польща, через пункт пропуску “Шегині”. Загалом в порядку ст. 208 КПК України затримано чотирьох осіб.
Вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру у незаконній приватизації державного майна, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 2 ст. 233, ч. 3 ст. 209 КК України), а засновнику інвестиційної компанії ще й у створенні, керівництві злочинною організацією, а також участі у ній (ч. 1 ст. 255 КК України).
Крім того, вирішується питання щодо повідомлення про підозру у перевищенні влади або службових повноважень двом колишнім керівникам Держгеокадастру у Київській області (ч. 3 ст. 365 КК України).
Нагадаємо, у листопаді 2023 року восьми учасникам цієї злочинної організації було повідомлено про підозру у незаконному заволодінні землями Київської ГЕС. Шестеро з них перебувають під вартою.
Учасникам злочинної організації загрожує покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Досудове розслідування триває.
- ДБР оголосило в розшук сина львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича – Романа. Обох підозрюють в оборудках із закупівлями одягу для ЗСУ та завданні збитків державі на майже мільярд гривень, поінформувала радниця Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян.
- Посадовцю ГУ Держгеокадастру в Івано-Франківській області, який незаконно передав у власність землі неподалік Буковелю, повідомлено про підозру.
- Колишнього заступника директора департаменту Державної служби експертного контролю засудили на 10 років і шість місяців ув’язнення за вимагання 250 тис. доларів США.
Офіційні особи РФ виправдовують рішення Кремля не оголошувати мобілізацію в країні, навіть попри те, що шукати добровольців для участі у війні стало важче.
Президент США Дональд Трамп заявив про “дуже конструктивні” перемовини щодо України наголосивши, що “зробить все”, аби припинити війну.
Триває 1078-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 844 тисячі осіб.
5 лютого відзначають Всесвітній день читання вголос. Християни сьогодні згадують мученицю Агафію.
За даними синоптиків у середу, 5 лютого, у більшості регіонів пройдуть опади.