Сина львівського бізнесмена Гринкевича оголосили в розшук – радниця ДБР

Джерело: Тетяна Сапьян в етері телемарафону

ДБР оголосило в ​розшук сина львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича – Романа. Обох підозрюють в оборудках із закупівлями одягу для ЗСУ та завданні збитків державі на майже мільярд гривень, поінформувала радниця Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян.

Мовиться зокрема про сина бізнесмена, додала Сапьян. Вона зауважила, що вчора проводили низку невідкладних обшуків, щоб затримати членів цього угруповання, зокрема й сина львівського бізнесмена. Вона констатувала, що його поки що не знайшли.

Вчора проводилися низка невідкладних обшуків, щоб знайти й затримати членів злочинного угруповання, зокрема родича львівського бізнесмена. На жаль його поки не знайшли, але підозра в шахрайстві та участі в злочинному угрупованні йому оголошено в установленому законом порядку, – наголосила Тетяна Сапьян.

Радниця повідомила, що близького родича львівського бізнесмена оголошено в розшук.

Якщо вам відомо про місце його перебування, повідомляйте правоохоронним органам. Кордон він офіційно не перетинав, – зауважила вона.

Зауважимо, 17 січня співробітники ДБР повідомили про підозру львівському бізнесмену, одному з найбільших постачальників Міністерства оборони, та членам злочинної організації, які завдали державному бюджету України збитків на майже мільярд гривень.

Довідка. 29 грудня 2023 року, працівники Держбюро розслідувань затримали львівського забудовника, який пропонував хабар у 500 тисяч доларів США одному із керівників Головного слідчого управління Бюро за сприяння у поверненні  майна, вилученого у підконтрольних йому компаній під час розслідування. Зокрема мовиться про Ігоря Гринкевича, компанії якого виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 млрд грн.

Під час слідства встановлено, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб МОУ. Це призвело до збитків бюджету за попередніми оцінками на 1,2 млрд грн та відповідно зриву постачання.

Правоохоронці виявили повне невиконання 6 контрактів. Щонайменше за 7 договорами підприємства поставили товар на склади військових частин лише у невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобов’язань.

Окрім того, встановлено, що 8 договорів виконані із запізненням від 3 до 5 місяців.

Станом на 17 січня п’яти членам злочинної організації повідомлено про підозру у створенні та участі у злочинній організації та у заволодінні чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство), вчиненому в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, злочинною організацією (ч. 5 ст. 190, ч. 1,2 ст. 255 КК України).

Членів злочинної організації затримано, на даний час вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.

З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.

У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.

15 грудня шість років тому постала Православна Церква України. Пʼятий президент Петро Порошенко показав історичні світлини Собору.

В окупованій Новій Каховці спостерігається загострення проблеми з безпритульними тваринами. За даними активістів руху “Жовта стрічка”, окупаційна адміністрація припинила програми зі стерилізації вуличних котів і собак, які діяли з 2020 року.