На Куп‘янському напрямку росіяни поставили собі за мету повернути втрачені восени минулого року території – Міноборони

Джерело: Ганна Маляр у Telegram.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що росіяни відчайдушно намагаються зупинити наступ ЗСУ. Крім того, на Куп‘янському напрямку ворог поставив собі за мету повернути території, які втратив восени 2022 року.

Зокрема, для росіян епіцентром бойових дій все ще залишається східний фронт. Адже там – стратегічні напрямки його наступу.

“Ворог вважає, що, завдавши удар по Сходу, вони зможуть загалом переломити ситуацію на фронті. Тому найбільші зусилля зараз докладають саме на Сході”, – пояснила Ганна Маляр.

За її словами, українські війська вчора і сьогодні відбивають ворожі атаки на Куп‘янському, Лиманському та Сватівському напрямках. Кількість ворожих обстрілів збільшилась.

Наразі тривають важкі бої. Мета ворога – відтягнути на ці напрямки українські сили з напрямку наступу та прорвати оборону ЗСУ.

На Бахмутському напрямку – також складна ситуація. На південному фланзі українські війська поступово, крізь щільний артилерійський вогонь та мінування, продовжують рух вперед.

На північному фланзі ворог атакує – ЗСУ відбиває атаки. Тут так само ворог хоче повернути втрачені позиції.

Також на Сході ворог атакує Авдіївський і Мар’їнський напрямки. Там теж запеклі бої, але наші оборонці не дають ворогу просуватись.

Водночас Сили оборони України продовжують ведення  наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках. Ворог чинить шалений спротив.

“Окрім суцільного мінування, на ключових панівних висотах ворог обладнав захищені бетоновані інженерні укріплення. В таких важких умовах наші війська поступово, але дуже наполегливо рухаються вперед”, – зазначила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.