На Київщині диякон УПЦ (МП) закликав катувати українських полонених
Джерело: СБУ
Служба безпеки затримала ще чотирьох ворожих агітаторів у різних регіонах України. Двоє з них – священники УПЦ (МП).
Так, на Київщині викрито старшого диякона Київської митрополії УПЦ (МП), який у чатах Телеграм-каналів агітував російських окупантів до насилля над воїнами ЗСУ, які перебувають у полоні. Задокументовано, як клірик закликав ворога ув’язнювати українських військових до російських тюрем, залишати на тривалий час без їжі та води й відправляти “на каторгу”.
У Черкаській області підозру отримав місцевий безробітний, який у різних месенджерах вихваляв очільника Кремля Володимира Путіна та закликав його вдарити по Києву “Орєшніком”.
На Дніпропетровщині викрито архімандрита, колишнього настоятеля храму Сіверськодонецької єпархії УПЦ (МП), який виправдовував злочини росіян та чекав на повну окупацію України. Встановлено, що після захоплення частини Луганської області у 2014 році клірик виїжджав до РФ, щоб заручитися підтримкою очільників РПЦ.
Повернувшись знову в Україну він проводив літургії в одному з храмів Дніпропетровської області, де підбурював парафіян підтримувати кремлівський режим. Крім того, клірик в особистих листуваннях зі знайомими виправдовував російські обстріли українських міст.
На Прикарпатті затримали уродженку Косівського району, яка закликала у соцмережах до відродження СРСР. Фігурантка публікувала у Facebook радянську символіку та агітувала українських громадян ігнорувати чинне законодавство.
Слідчі повідомили фігурантам про підозру відповідно до вчинених злочинів за ч. 2 ст. 436-1 та чч. 1, 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України. Зловмисникам загрожує до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.
- У Черкасах СБУ викрила проросійського агітатора, колишнього семінариста УПЦ МП. За даними місцевих ЗМІ, мовиться про 21-річного Євгена Костенка, наближеного до митрополита Феодосія.
- Двох представників УПЦ (МП) у Харкові підозрюють у скоєнні злочинів проти статевої недоторканості неповнолітніх та проти моральності.
Троє суддів Міжнародного кримінального суду подали позов проти Дональда Трампа та його адміністрації через санкції, запроваджені проти них минулого року. Вони стверджують, що обмеження були незаконними й мали на меті покарати суддів за їхні рішення.
Канадсько-бельгійський електронний музикант Apashe оголосив про повернення до Києва з концертом 28 серпня. Артист заявив, що давно хотів знову виступити в Україні, а свій гонорар передасть фонду Children of Heroes.
“Рада миру” щодо Гази, створена за ініціативою Дональда Трампа, збереться 30 червня на Кіпрі, щоб обговорити подальшу стратегію. За словами посадовців, робота структури сповільнилася через війну з Іраном, проблеми з фінансуванням і невизначеність щодо її міжнародного статусу.
Міністр оборони Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що США наразі не вимагають від Тель-Авіва виведення військ із південного Лівану. Така заява пролунала на тлі переговорів у Вашингтоні, де Ліван наполягає на поверненні контролю над своїми південними територіями.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна продовжує відповідати на російські атаки по містах і селах ударами по об’єктах, які забезпечують війну РФ. За його словами, українські сили вже уражають арсенали, виробництва, логістику, енергетичні й комунікаційні об’єкти ворога.