На Київщині настоятель храму УПЦ МП «приватизував» церкву та майно на понад ₴7 млн

Джерело: СБУ, Нацполіція
Правоохоронці викрили настоятеля храму УПЦ МП, який у змові з родичкою “приватизував” церкву на Київщині.
Служба безпеки та Національна поліція викрили одного із кліриків УПЦ МП на незаконному відчуженні будівлі храму та його господарських приміщень площею майже 500 м² в у селі Проців Бориспільського району.
Загальна вартість майна становить понад 7 млн грн. Уся ця нерухомість належить місцевій громаді.
За матеріалами справи, архімандрит спочатку “пожертвував” церковні будівлі своїй сестрі, а та передала їх до благодійного фонду, який контролював настоятель храму.
Через афілійовану структуру клірик планував одноосібно розпоряджатися будівлями громади, маючи право у тому числі продавати їх третім особам або нелегально здавати в оренду.
Наразі клірику повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах);
- ч. 1 ст. 366 (службове підроблення).
Триває розслідування. Зловмиснику загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
- У Донецькій області затримали клірика УПЦ МП, який співпрацював з ворожими спецслужбами та коригував російські атаки по захисниках України.
- Детективи БЕБ викрили діяльність підпільного виробництва алкогольної продукції у Київській та Рівненській областях, організованого функціонерами УПЦ МП.
- У Хмельницькій області священника УПЦ МП засудили до чотирьох років позбавлення волі за виправдовування збройної агресії Росії проти України та розпалювання релігійної ненависті.
Адміністрація Дональда Трампа на початку 2025 року звернулася до українського уряду з проханням прийняти невизначену кількість депортованих зі США громадян інших країн. Про це свідчать документи, з якими ознайомилось видання.
Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні завершили проєкт EU4UASchools: Build Back Better, спрямований на відновлення освітньої інфраструктури у постраждалих від війни регіонах.
Влада Литви, Латвії та Польщі відмовилася пропустити через свій повітряний простір літаки, якими планували дістатися до Москви президент Сербії Александар Вучич та прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо. Політики мали взяти участь у параді 9 травня.
Частка тих, хто позитивно ставиться до формату національного телемарафону “Єдині новини”, знизилась із 45% у 2022-му до 17% у 2024 році.
Ввечері 6 травня Індія атакувала Пакистан. У двох прикордонних районах індійського Кашміру чути інтенсивні обстріли та гучні вибухи.