На Київщині настоятель храму УПЦ МП «приватизував» церкву та майно на понад ₴7 млн

Джерело: СБУ, Нацполіція

Правоохоронці викрили настоятеля храму УПЦ МП, який у змові з родичкою “приватизував” церкву на Київщині.

Служба безпеки та Національна поліція викрили одного із кліриків УПЦ МП на незаконному відчуженні будівлі храму та його господарських приміщень площею майже 500 м² в у селі Проців Бориспільського району.

Загальна вартість майна становить понад 7 млн грн. Уся ця нерухомість належить місцевій громаді.

За матеріалами справи, архімандрит спочатку “пожертвував” церковні будівлі своїй сестрі, а та передала їх до благодійного фонду, який контролював настоятель храму.

Через афілійовану структуру клірик планував одноосібно розпоряджатися будівлями громади, маючи право у тому числі продавати їх третім особам або нелегально здавати в оренду.

Наразі клірику повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах);
  • ч. 1 ст. 366 (службове підроблення).

Триває розслідування. Зловмиснику загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.

На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.