На лівобережжі Херсонщини Сили оборони знищили ворожу систему «Град»
Джерело: ОК “Південь”
Станом на 19 лютого Сили оборони надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та ворожу техніку.
Зокрема з початку доби отримали підтвердження, що у ворога на лівому березі стало менше на:
- 88 росіян;
- 4 гармати;
- 8 одиниць автобронетехніки;
- танк;
- реактивну систему залпового вогню “Град”;
- міномет;
- комплекс радіоелектронної боротьби;
- антену БпЛА;
- човен;
Також зазначається, що нині триває дорозвідка результатів бойової роботи українських захисників.
Зауважимо, в Україні триває 726-та доба повномасштабної війни з РФ. За цей час, станом на 18 лютого, українські захисники знищили понад 403 тисячі російських окупантів.
Також протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала ударів по 4 районах зосередження особового складу противника. Також на східному напрямку нашою протиповітряною обороною знищено винищувач-бомбардувальник Су-34 та один розвідувальний БпЛА “Орлан-10”.
Підрозділами ракетних військ завдано ударів по району зосередження особового складу, 3 пунктах управління та 2 складах боєприпасів противника.
- На Таврійському напрямку українські військові знищили 52 одиниці ворожої техніки, не враховуючи БпЛА.
- Російським військам вдалося захопити Авдіївку, що стало першою великою перемогою Москви на полі бою після взяття Бахмута в травні минулого року. Утім, на фронті є п’ять великих точок, де Росія намагається прорвати українську оборону.
- На фронті тривають позиційні бої на південний захід від Авдіївки, на захід і південний захід від Донецька, в районі Бахмута, Кринок, і поблизу Кремінної. Сили оборони України стримують штурми росіян біля Роботиного.
Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.
24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.