Видання NYT назвало п’ять місць, де РФ бореться за прорив українського фронту

Джерело: The New York Times

Російським військам вдалося захопити Авдіївку, що стало першою великою перемогою Москви на полі бою після взяття Бахмута в травні минулого року. Утім, на фронті є п’ять великих точок, де Росія намагається прорвати українську оборону.

Як розповіли у виданні, ситуація ускладнюється тим, що Україні не вистачає боєприпасів. Їй важко поповнити власні виснажені сили після двох років жорстоких боїв.

Авдіївка

Росія захопила давню українську фортецю. Нині місто зруйноване, але протягом більшої частини десятиліття український контроль над ним підривав критичні логістичні операції Росії.

Останніми тижнями російські сили прорвали критичну лінію постачання та створили загрозу оточення. Тому генерал Олександр Тарнавський, який керує військами на цьому напрямку, заявив, що відступ українських сил – найкращий варіант.

“У ситуації, коли ворог наступає на трупи власних солдатів з перевагою снарядів 10:1, під постійним обстрілом, це єдине правильне рішення”, – пояснив він.

Досі незрозуміло, наскільки росіяни зможуть розвивати наступ за межі Авдіївки, або наскільки добре українці побудували свої наступні лінії оборони. Але наступні великі населені пункти, де мешкають десятки тисяч мирних жителів, знаходяться лише приблизно за 55 км на захід.

У боротьбі за Авдіївку знищено близько 50 тисяч російських солдатів. За словами західних і українських офіційних осіб, десятки тисяч росіян було вбито або поранено, але Росія знову й знову відправляла на “м’ясні штурми” інших.

“Навіть якщо лінія фронту стабілізується після того, як загарбники захоплять місто, його падіння дозволить російським військовим більш ефективно переміщати війська та техніку для наступів на інших напрямках”, – пише видання.

Мар’їнка

Зруйноване місто тепер є базою для російських атак. Після двох років російських бомбардувань і боїв від Мар’їнки залишилися руїни. Але захоплення міста дозволило б росіянам звернути увагу на ще одну важливу українську фортецю – Вугледар .

Торік ворог неодноразово намагався атакувати Вугледар з півдня, проте зазнав катастрофічних втрат, включаючи нищівну поразку в одній із найбільших танкових битв війни.

Але коли Мар’їнка буде під їхнім контролем, росіяни атакують Вугледар з півночі. Зараз вони просуваються через село Новомихайлівка.

За словами солдатів, які воюють у районі Вугледара, падіння Авдіївки, найімовірніше, звільнить російські сили для посилення атак з півночі.

Роботине

Росія прагне скасувати найбільші досягнення України минулого року та повернути Роботине Запорізької області. На цьому фронті окупанти зосередили більше військ, ніж в Авдіївці.

“Схоже, що росіяни поставили собі за мету штурмом добитися там якогось успіху, як вони намагаються це зробити в Авдіївці”, – прокоментував речник українських військових, які воюють на півдні, Дмитро Лиховій.

Кремінна

Росія тисне на Кремінну, щоб повернути міста на північному сході, які вона втратила наприкінці 2022 року. Внаслідок вдалого контрнаступу росіяни втратили контроль над понад 500 населеними пунктами на площі 11 000 квадратних кілометрів. Нині вони ведуть боротьбу, щоб спробувати повернути їх.

Торік невелика територія переходила з рук в руки, попри інтенсивні бої в лісосмугах уздовж фронту на цьому напрямку. Тепер Росія знову починає рухатися вперед, хоча й повільно, попри опір України.

Російські війська наступають у двох напрямках від міста Кремінна: на північ, у бік міста Куп’янськ, і на Лиман. Там зосереджено близько 110 000 військових.

Бахмут

Росія знищила, а потім захопила місто Бахмут у травні. Коли росіяни взяли Бахмут, їхні сили були виснажені, а група найманців ПВК “Вагнер” відкрито повстала проти російського міністерства оборони.

Надії українців використати це для контратаки навколо флангів міста здебільшого вщухли. Зараз ініціатива у росіян.

За словами Головнокомандувача Олександра Сирського, росіяни мають намір прорвати українську оборону навколо Часового Яру, що дасть їм контроль над командними висотами в цьому районі, та вестимуть по місту Краматорськ посилений артобстріл. На Бахмутському напрямку, за оцінками України, перебуває близько 62 тисяч російських військових .

“Ситуація є напруженою, вимагає постійного моніторингу загальної ситуації та оперативного прийняття рішень на місці”, – зауважив Сирський.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.