На Львівщині розпочалось буріння нової нафтової свердловини

Джерело: “Укрнафта”.

У Львівській області найбільша нафтогазовидобувна компанія України “Укрнафта” розпочала буріння нової свердловини.

ПАТ “Укрнафта” проводить буріння нафтової свердловини №105 на Верхньомасловецькому родовищі у Львівській області. Роботи розпочались із випередженням графіку і станом на сьогодні пройдено майже половину шляху – із запланованих 2213 метрів свердловина вже пробурена на 1084 метри.

Введення в експлуатацію планується у серпні 2023 року. Очікуваний початковий дебіт нафти – 24,3 тонни на добу.

Вартість будівництва складає 105 млн гривень, термін окупності – від 2 до 2,6 року. Прогнозується, що свердловина працюватиме мінімум 15 років.

Загалом на Верхньомасловецькому родовищі буде збудовано 4 нові свердловини у поточному році і ще 5 – у 2024 році – як похилоскеровані, так і горизонтальні.

У компанії зазначили, що мета “Укрнафти” – досягти енергетичної незалежності України у вуглеводнях.

“Маємо видобувати власний ресурс, щоб забезпечити внутрішнє споживання критичних для економіки галузей”, – пояснили в компанії.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

США тимчасово дозволили видобуток, постачання та продаж іранської нафти на 60 днів. У Вашингтоні заявили, що це рішення ухвалили в межах домовленостей, за якими Іран має забезпечити вільний прохід через Ормузьку протоку та допустити інспекторів МАГАТЕ.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Протягом 22 червня в районі тимчасово окупованого Криму зафіксували шість землетрусів магнітудою від 3,3 до 4,5, свідчать дані Головного центру спеціального контролю.