В українській енергосистемі знизилася потужність через ремонт енергоблоку однієї з АЕС
Джерело: Укренерго.
В Україні на ремонт вивели енергоблок однієї з АЕС. Своєю чергою, це призвело до зменшення потужності енергосистеми.
Відтак українців закликали заощаджувати електроенергію. У період із 16:00 до 23:00 зменшується активність роботи сонячних електростанцій і зростає споживання.
Щоб задовольнити попит, треба залучати додаткові енергоблоки. Проте їхня кількість обмежена. Також нині обмежені можливості виробництва гідроелектростанцій через завершення водопілля.
“Ситуація ускладнилася тим, що у неділю, 9 липня, у плановий ремонт виведено енергоблок однієї з атомних електростанцій. Це зменшило доступний обсяг потужностей в енергосистемі”, − зазначили в компанії.
Зі Словаччини планують імпортувати електроенергію з 18:00 до 22:00 максимальною потужністю до 299 МВт. З Молдови імпортуватимуть з 17:00 до 21:00 до 170 МВт.
Українська електроенергія не буде експортуватися.
5 липня на чотири дні раніше завершили ремонт одного з блоків АЕС. Тоді енергосистема отримала ще 1000 МВт потужності, писало Міністерство енергетики України.
Довідка. В Україні триває масштабна ремонтна кампанія енергетичної інфраструктури, яка зазнала суттєвих пошкоджень через російські обстріли. ООН звітувала, що здатність до виробництва електроенергії в Україні скоротилося на 61% від початку 2022 року.
Росіяни знищили 6 енергоблоків із 75, ще 16 зазнали пошкоджень. Один перебуває під тимчасовим контролем РФ, а 22 не працювали через матеріально-технічні проблеми з постачанням газу чи вугілля.
4 грудня міністр оборони Рустем Умєров зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі.
Збройовий концерн Rheinmetall отримав масштабне замовлення на підтримку України артилерійськими боєприпасами. Дюссельдорфському технічному підприємству доручено постачити Києву артилерійські снаряди на суму близько 142 мільйонів євро.
У Центрі національного спротиву попередили, що росіяни намагаються взяти під контроль тимчасово захоплені території України, тож нині продовжують шукати членів українське підпілля.
Найнебезпечніший ядерний об’єкт Великої Британії, у Селлафілді, був зламаний кібергрупами, тісно пов’язаними з Росією та Китаєм. Розслідування показало, що це розкриття інформації та її потенційні наслідки постійно приховувалися старшим персоналом великого сховища ядерних відходів.
На COP28 країни G7+ та Україна започаткували Партнерство з чистої енергетики для підтримки сталого відновлення та реконструкції України.