На Львівщині викрили ще один заклад, де порушували права дітей

Джерело: Дмитро Лубінець

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що в ще одному притулку на Львівщині виявили порушення прав дітей.

Тиждень тому за дорученням омбудсмана відбувся моніторинговий візит до дитячого притулку Служби у справах дітей Львівської ОВА. Серед основних порушень:

  • Дітей поміщають в ізолятор як покарання, де вони можуть перебувати до 5 днів.

“Адміністрація закладу пояснила це тим, що діти симулюють хворобу, аби не йти до школи. Однак без цілодобового нагляду неповнолітніх залишати там за зачиненими дверима неприпустимо”, – йдеться у повідомленні.

  • Багато дітей живуть у притулку понад встановлений термін 90 днів, деякі — понад 2 роки.
  • Лікарі притулку проводять медичні процедури без ліцензії.
  • Служби у справах дітей Львівської та Запорізької ОВА (звідки перемістили дітей зі статусом ВПО) не зацікавлені в координації своїх дій для підтримки дітей.
  • Ігнорується реформа деінституціалізації: з 44 дітей, які покинули притулок у 2023 році, лише 4 потрапили до патронатних сімей, решта направлені до інституційних закладів.

Насильство щодо дітей у спецзакладах Львівщини

Наприкінці вересня директора одного з навчально-реабілітаційних центрів у Львівській області запідозрили у фізичному, психологічному та сексуальному насильстві щодо дітей.

У закладі, на який надійшла скарга, розміщують дітей найвразливіших категорій – сиріт, позбавлених батьківського піклування, у складних життєвих ситуаціях, з особливими освітніми потребами.

“Нами зафіксовані свідчення дітей про те, що директор закладу здійснював дії сексуального характеру стосовно дівчат-вихованок закладу, публічно принижував, а також погрожував побиттям та поміщенням до психіатричної лікарні за “погану поведінку” чи порушення розпорядку дня”, – повідомив Лубінець.

Діти розповіли, що їм постійно говорили, що вони нікому не потрібні, що їхні батьки “алкаші”, що вони хворі, що з них “нічого доброго не вийде”.

У цій справі вже допитано 46 осіб, проведено обшуки, реалізовано тимчасові доступи до речей і документів та призначено судові експертизи. Дітей, котрі могли стати потерпілими від насильницьких дій, переведено до іншого закладу. Своєю чергою, директора навчально-реабілітаційного центру відсторонено від виконання службових обов’язків.

Однак навіть після виявлення порушень діти продовжують скаржитись на умови у навчально-реабілітаційному закладі. Зокрема, їм не вистачає їжі. Один із вихованців розповів, що підпрацьовує у сфері ритуальних послуг.

“Діти продовжують скаржитись на якість харчування, те, що їм не вистачає їжі. Також один із вихованців закладу зазначив, що він підпрацьовує у сфері ритуальних послуг, а саме копає могили, підготовлює тіла померлих до поховання, відспівує їх, що в такому віці може спричинити важкі психологічні наслідки та свідчить про ознаки експлуатації дитячої праці”, – додає омбудсман.

  • У Хмельницькому після побиття в гуртожитку першокурсника Вищого професійного училища хлопцю видалили селезінку, розповів уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
  • У Коломиї, що на Івано-Франківщині, в жіночому психоневрологічному інтернаті, працівниця, ймовірно, побила свою підопічну.

Під ранок 3 січня війська РФ атакували українську столицю безпілотниками. Є наслідки.

Очільники МЗС Німеччини та Франції – Анналена Бербок та Жан-Ноель Барро – від імені ЄС відправились з одноденним візитом до Сирії.

Триває 1045-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 793 тисячі осіб.

У Київській області унаслідок атаки російських безпілотників загинула одна людина, четверо осіб постраждало. Зафіксовано низку руйнувань.

3 січня відзначають День народження соломинки для коктейлів та Міжнародний день здоров’я душі та тіла. Християни сьогодні згадують святого пророка Малахію.