На Львівщині викрито банду рекетирів, які після мобілізації до лав ЗСУ займались вимаганням грошей із громадян

Джерело: СБУ

На Львівщині Служба безпеки викрила банду рекетирів, які після мобілізації до лав української армії почали займатись вимаганням грошей із громадян.

У результаті спецоперації на Львівщині знешкоджено банду рекетирів, яку організували двоє колишніх кримінальників, що приховали своє минуле і призвались на військову службу.

Після зарахування до складу однієї з військових частин регіону, вони самовільно залишили підрозділ і розпочали займатися вимаганням грошей із громадян.

Прикриваючись статусом військовослужбовців, фігуранти створювали штучні конфліктні ситуації, а потім виставляли жертвам “рахунок”, аби “розв’язати питання”.

Зокрема співробітники СБУ задокументували факт вимагання рекетирами 4 тис. доларів США з демобілізованого бійця ЗСУ. У разі відмови сплатити всю суму, зловмисники погрожували чоловіку насильством та фізичною розправою.

У ході оперативних дій правоохоронці затримали обох рекетирів “на гарячому” – під час передачі частини грошей від потерпілого.

Затриманим повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу України (вимагання в умовах воєнного стану).

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми.

У Запоріжжі внаслідок атаки російського БпЛА поранень зазнали троє осіб.

У Харкові чоловік напав на співробітників ТЦК та СП з ножем, поранивши двох військовослужбовців. Один із них від зазнаних поранень помер.

Вночі 26 червня російські окупанти атакували Одеську область. Є пошкодження та постраждалий.

Протягом ночі війська РФ атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.

Триває 1584-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ в Україні у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,3 млн осіб.