На Миколаївщині шахрайка ошукала понад 500 родин зниклих бійців ЗСУ

Джерело: СБУ

Співробітники СБУ затримали шахрайку, яка видавала себе за фахівчиню з пошуку постраждалих українських військових й вимагала за свої “послуги” гроші з їхніх родин.

За суму до 7 тисяч гривень за одного військового фігурантка обіцяла його рідним відшукати українського захисника і надати їм інформацію про його місцеперебування та фізичний стан.

Але одразу після отримання суми зловмисниця обривала комунікацію з потерпілими, не надавши їм жодної інформації про їхніх родичів-військовослужбовців.

У такий спосіб зловмисниця ошукала більше ніж пів тисячі родин на майже 2 мільйони гривень.

Для реалізації оборудки її організаторка створила в популярних соцмережах фейкові інтернет-групи під назвою “Пошук зниклих” та “Повертайся живим”.

Там вона пропонувала свої “детективні послуги” та зазначала номер власної банківської картки для перерахування коштів нібито для вирішення поточних питань з пошуку зниклих.

Співробітники СБУ задокументували понад 50 фактів одержання шахрайкою грошей від ошуканих сімей.

Під час обшуків за адресою проживання фігурантки виявлено 20 мобільних телефонів, планшет та 64 sim-карти, які вона постійно змінювала для маскування оборудки.

Затриманій повідомлено про підозру за ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) та взято під варту. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і точної кількості ошуканих громадян.

У СБУ наголосили, що не слід надавати інформацію про полонених, незаконно позбавлених волі осіб і власні персональні дані не уповноваженим організаціям та особам, а також анонімним джерелам.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.