На одержанні хабаря у $35 тис. викрито чотирьох суддів Київського апеляційного суду

Джерело: пресслужба САП

29 листопада прокурори САП та детективи НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тисяч доларів за ухвалення рішення про скасування арешту майна.

Відповідно до матеріалів справи, 28 листопада так званий “суддя-посередник” отримав від представника приватної компанії неправомірну вигоду за задоволення скарги на ухвалу місцевого суду про накладення арешту на повітряні судна.

Суддя залишив собі 10 тисяч доларів, а решту передав колегам, які виносили безпосередньо судове рішення.

Вже 29 листопада 25 тисяч доларів розподілили між всіма членами колегії суддів апеляційного розгляду справи.

Під час обшуків детективи вилучили кошти за місцем проживання суддів.

Наразі вирішують питання стосовно повідомлення про підозру. Санкція інкримінованої статті передбачає позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Довідка. Неправомірною вигодою в значному розмірі вважається вигода, що в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, у великому розмірі – така, що у двісті і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, в особливо великому розмірі – така, що у п’ятсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

27 березня 2025 року Повітряні Сили Збройних Сил України успішно завдали удару по прикордонному пункту пропуску “Погар”, розташований у Случовській Брянської області РФ.

Останні три дні противник здійснює понад 200 штурмових атак щодоби.

США наполягають на укладенні масштабної угоди, що передбачає контроль над критично важливими мінеральними та енергетичними ресурсами України. Водночас документ не містить жодних гарантій безпеки для Києва, повідомляє Financial Times, посилаючись на проєкт угоди, переданий Україні.

З 27 березня на Миколаївщині правоохоронці посилюють заходи безпеки через зростання загроз. Запроваджують посилений контроль на блокпостах, у публічних місцях, під час масових заходів, металодетектори, перевірка транспорту, патрулювання територій з метою виявлення підозрілих осіб, предметів біля відділків поліції, а також додаткові етапи перевірки.

Нідерланди прискорять виділення обіцяних 3,5 мільярда євро ($3,78 мільярда) обіцяної фінансової підтримки України.