На Одещині викрили угруповання, яке доставляло ухилянтів до кордону на каретах швидкої

Джерело: Служба безпеки України

На Одещині спільно Служба безпеки та Національна поліція припинили діяльність міжнародного злочинного угруповання, яке незаконно переправляло через кордон громадян призовного віку в автомобілях швидкої допомоги з медичним персоналом.

Вони доставляли клієнтів до кордону, обходячи блокпости. У так званій «зеленці» їх зустрічав інший член угрупування та переводив їх через лісові стежки до сусідньої країни.

Правоохоронці зупинили карету швидкої допомоги на міжнародній трасі “Одеса-Рені”, яка перевозила до кордону двох ухилянтів.

Також були затримані організатори цієї злочинної групи. Згідно з розслідуванням, це два іноземці з посвідками на тимчасове проживання в Україні та один місцевий мешканць Одещини.

За гроші вони “допомагали” потенційним призовникам уникнути мобілізації та нелегально перетнути кордон. Вартість цих “послуг” становила не менше 4,8 тисяч доларів США за одного клієнта. Оплата здійснювалася на банківську картку їх спільника з південного регіону України.

Наразі всім трьом організаторам злочинної групи пред’явлено підозру за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України), і вони перебувають під вартою. Їм загрожує до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Також розглядається питання щодо кваліфікації дій екіпажу швидкої допомоги, який був втягнутий у незаконну діяльність.

Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.

Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.

29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.