На одеського журналіста напав персонал комунального Геріатричного будинку милосердя
Джерело: Інститут Масової Інформації
В Одесі напали на журналіста місцевого видання “Думська”. Інцидент трапився у комунальному Геріатричному будинку милосердя ім. святого цілителя Пантелеймона, куди журналіст прийшов у межах розслідування.
За даними ІМІ, кореспондент хотів увійти до їдальні закладу, аби сфотографувати, чим годують підопічних для репортажу “Корупція на літніх: в Одесі муніципальний притулок закуповує продукти за завищеними у рази цінами”.
У виданні повідомили, що до них звернулись підопічні закладу зі скаргами на їжу, та запросили журналістів подивитись, чим їх годують під час обіду.
Заклад не є закритим, а відтак його можна відвідувати на запрошення тих, кого там опікають.
“Коли репортер спробував увійти до їдальні, на нього накинулися кілька співробітниць закладу, намагаючись закрити об’єктив фотоапарата. Працівниці поводились агресивно, намагалися вибити техніку з рук кореспондента і навіть роздряпати йому обличчя”.
Таку поведінку персонал пояснив карантинними заходами, які начебто діють у закладі, та внутрішніми правилами, які забороняють перебування сторонніх осіб.
Відтак, з міркувань безпеки та щоб уникнути можливих репресій щодо підопічних закладу, журналіст змушений був залишити територію установи.
У коментарі ІМІ головний редактор “Думської” Юрій Басюк розповів, що вони вирішили не звертатись до правоохоронців через напад і не розвивати ситуацію, бо про це прохав сам журналіст, якого не пропустили до закладу.
Щобільше, журналіст вирішив не розголошувати своє ім’я під даними репортажем.
Натомість юрист ІМІ Володимир Зеленчук зауважив, що якщо геріатричний будинок є відкритим для населення чи туди можна потрапити за запрошенням – то він вважає громадським місцем, а відтак знімати там можна без відповідних дозволів.
“Крім того, доступ до інформації щодо діяльності підприємства комунальної власності не може обмежуватись. Як мінімум цих двох підстав досить для того, щоб стверджувати, що журналіст мав право проводити знімання в будинку для літніх людей, звісно з урахуванням того, що кожна людина в будинку може заборонити знімати особисто її”.
Водночас юрист зазначив, що варто зважати на наявність суспільного інтересу, який полягає в можливих ризиках корупційних правопорушень, які, на думку журналістів, стосуються діяльності цього закладу.
- Пізно ввечері 16 квітня невідомий напав на журналіста і виконавчого продюсера Суспільного Мовлення Юрія Макарова і завдав йому ножове поранення.
Служба безпеки затримала керівництво оборонного заводу на Дніпропетровщині, яке поставило до Збройних сил України 120 тисяч бракованих мінометних снарядів.
Притулок для тварин з інвалідністю “Дім особливих хвостиків” в Ірпені зачинено. Про це повідомила власниця притулку Анастасія Тиха.
Кадровий військовий, полковник Олександр Грамарчук на псевдо “Гром” закликав парламентарів посилити відповідальність за викривлення та маніпуляцію повідомленнями у мережі. Обурення військовослужбовця викликало поширення блогерами підміни поняття “військовослужбовця” на “працівника” ТЦК, що призвели до хибного висвітлення заяви Генштабу.
Сестра очільника Російського фонду прямих інвестицій Кирила Дмитрієва, який за дорученням президента РФ Володимира Путіна вів переговори з представниками адміністрації президента США у Вашингтоні, відвідала Україну в лютому 2025 року за американським паспортом.
Національний банк України визнав “небездоганною” ділову репутацію лідера “Євросолідарності” та п’ятого президента України Петра Порошенка як власника істотної участі в АТ “Міжнародний інвестиційний банк”.