На окупованій росіянами Запорізькій АЕС стався черговий блекаут
Джерело: Міністерство енергетики України
Вночі 2 грудня на окупованій військами РФ Запорізькій атомній електростанції стався повний блекаут.
У міністерстві повідомили, що ввечері 1 грудня стався обрив лінії електропередачі “Запорізька ТЕС — Феросплавна” напругою 330 кВ, через яку станція отримувала живлення від української енергосистеми.
Вже о 02:31 годині під час повітряної тривоги знеструмлено останню лінію “Запорізька АЕС — Дніпровська” напругою 750 кВ.
“У звʼязку із повним блекаутом ЗАЕС перейшла на живлення власних потреб від дизельгенераторів. В автоматичному режимі включились усі 20 дизельгенераторів, 8 з яких пізніше були залишені в роботі”, – повідомили у Міненерго.
Зазначається, що у такому стані найбільша загроза існує на 4 енергоблоці. Вона спричинена діями окупантів, які використовували енергоблок з порушенням умов ліцензії на експлуатацію реакторних установок АЕС українського регулятора і тримали в гарячому стані.
Знеструмлення головних циркуляційних помп, що охолоджують активну зону, призводить до переходу реакторної установки в режим природної циркуляції. Такий режим важкий для реакторної установки, його тривалість обмежена проєктом, і він може призвести до відмови основного обладнання енергоблока. Блок потребує термінового переведення до холодного стану.
Завдяки зусиллям українських фахівців о 7 ранку 2 грудня вдалось поновити звʼязок з українською енергосистемою, а саме відновлено роботу лінії електропередачі напругою 750 кВ.
Це вже восьмий блекаут, який стався на ЗАЕС та міг призвести до ядерної катастрофи.
- ЗС РФ використовує територію Запорізької АЕС як вогневу позицію для розміщення реактивних систем залпового вогню (РСЗВ). Зі станції обстрілюють Україну.
Заступник прем’єр-міністра Великої Британії Девід Леммі заявив, що курс зовнішньої політики країни, включно з підтримкою України та відновленням відносин із ЄС, залишиться незмінним навіть після відставки прем’єра Кіра Стармера і призначення нового очільника уряду.
Ексрадник президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки Джон Болтон визнав провину у справі про незаконне зберігання секретної інформації та уклав угоду зі слідством, яка може дозволити йому уникнути тюремного ув’язнення.
Увечері 26 червня російські окупанти вдарили безпілотником поблизу відділення Нової пошти в Семенівці Чернігівської області. Унаслідок атаки поранений чоловік.
Увечері 26 червня у Вінниці двоє малолітніх хлопців постраждали унаслідок вибуху невідомого предмета. Постраждалих госпіталізували.
Український боксер Олександр Усик повідомив, що залишає всі чемпіонські пояси у надважкій вазі вакантними. Він зазначив, що не завершує спортивну кар’єру.