На орбіті російський неробочий супутник розколовся майже на 200 частин

Джерело: The Guardian

Неробочий російський супутник розпався майже на 200 уламків на орбіті, що змусило астронавтів на Міжнародній космічній станції сховатися приблизно на годину.

Космічні агентства США повідомили, що ці уламки додались до маси космічного сміття, яке вже знаходиться на орбіті.

Поки що не було подробиць про те, що стало причиною поломки російського супутника спостереження Землі “Ресурс-П1”, який Росія оголосила неробочим ще у 2022 році.

Космічне командування США, відстежуючи рух уламків, заявило, що немає безпосередньої загрози для інших супутників.

Російське космічне агентство “Роскосмос”, яке керувало супутником, не відповіло на запит The Guardian про коментар і поки що не визнало публічно цю подію.

Супутник розпався на висоті приблизно 355 км, на низькій навколоземній орбіті, популярному регіоні, де працюють тисячі малих і великих супутників.

На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.

Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.

Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.

Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.

США у Радбезі ООН закликали РФ укласти мирну угоду з Україною наголосивши, що час не на боці Москви.