На Південному та Північному полюсах зафіксовано рекордне зменшення площі морського льоду
Джерело: BBC
Супутникові дані свідчать, що площа морського льоду навколо Південного та Північного полюсів у лютому склала 15,76 млн км², що є найменшим показником, ніж будь-коли раніше.
Морський лід навколо північного і південного полюсів діє як гігантське дзеркало, відбиваючи значну частину сонячної енергії назад у космос.
Оскільки підвищення температури призводить до зменшення цього світлого шару, темний океан внизу може поглинати більше тепла, ще більше розігріваючи планету.
Цей останній мінімум морського льоду, ймовірно, став наслідком поєднання теплого повітря, підвищеної температури морів та вітрів, що руйнують лід.
Попередній рекордний мінімум, що становив 15,93 млн км², був зафіксований у періоді січня-лютого 2023 року.
З підвищенням температури на планеті морський лід поступово зменшується. На початку лютого температура в районі Північного полюса була на 20°C вище за середні показники, що призвело до значного танення льоду, особливо в таких місцях, як Шпіцберген.
Без льоду океани починають поглинати більше тепла, що сприяє подальшому нагріванню планети. У дослідженні, опублікованому у 2024 році, зазначено, що полярний морський лід вже втратив близько 14% свого природного охолоджувального ефекту в 1980-х роках.
Змінення морського льоду на обох полюсах впливає на циркуляцію води та на місцеву дику природу, як-от білі ведмеді та пінгвіни.
- Танення льодовиків в Альпах призвело до необхідності перегляду частини кордону між Італією та Швейцарією. Ключовою зміною став регіон поблизу гори Маттерхорн, де дві країни домовилися внести корективи через відступ льодовиків, що раніше слугували природними межами.
- Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Nature, танення полярного льоду змінює обертання Землі й відповідно вимірювання часу.
Президент Володимир Зеленський оприлюднив спільну заяву лідерів Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за результатами зустрічі в Києві.
Суддя федерального суду Каліфорнії Сьюзен Іллстон 9 травня тимчасово заборонила близько 20 державним агентствам продовжувати широкомасштабні скорочення, ініційовані президентом США Дональдом Трампом. Заборона діятиме протягом двох тижнів.
Сполучені Штати погодили передачу Україні 125 далекобійних ракет та 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot від Німеччини.
Колишнього міського голову Херсона, Володимира Миколаєнка, російські окупанти викрали у квітні 2022 року. Чоловіка планували обміняти, однак він відмовився, поступившись своїм місцем тяжкохворому полоненому.
Мільярдер й засновник Microsoft Білл Гейтс заявив, що планує передати “практично всі” свої статки на благодійність через свій фонд.