На Подолі виявили 10 тонн людських кісток: з’ясувалося, що це археологічна знахідка
Джерело: ДІАЗ Стародавній Київ/Facebook
На Подолі у Києві знайшли 10 тонн людських кісток у контейнерах: з’ясувалося, їх насправді залишили археологи після закриття експедиції. Нині очікують рішення Мінкульту щодо перепоховання цих останків, підтвердили у Державному історико-архітектурному заповіднику “Стародавній Київ”.
Повідомлення про виявлення великої кількості людських останків на Подолі набуло широкого розголосу в українських ЗМІ.
Згідно з офіційним роз’ясненням Київського науково-методичного центру по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій (КНМЦ) та Державного історико-архітектурного заповідника (ДІАЗ) “Стародавній Київ”, ці кістки — не свідчення злочину, а археологічні знахідки з давніх розкопок.
Будинок, біля якого знайшли контейнер із людськими кістками, розташований на території ДІАЗ та перебуває на балансі КНМЦ. Раніше у будівлі працювала Подільська археологічна експедиція Інституту археології НАН України.
Як пояснили в Інституті археології, ці кістки — переважно з поховань, виявлених на схилах гори Щекавиці, де в минулому розташовувалося кладовище. Археологи зазначили, що рештки вже вивчені, не становлять наукової цінності й мають бути перепоховані.
За словами представників Інституту археології, ці кістки вже досліджені, нині не мають археологічної цінності і повинні бути перепоховані. Ми, зі свого боку, можемо додати те, чого у ЗМІ не казали – кількість людських кісток там неймовірна – понад 10 тонн. Це переважно людські кістяки із розкопок на схилі гори Щекавиці, де колись було розташоване кладовище. Їх понад тисяча! Ми сподіваємося, що найближчим часом Міністерство культури зможе погодити перепоховання людських залишків, знайдених під час археологічних розкопок, а Інститут археології це забезпечить, — пояснили у повідомленні.
Наразі очікується рішення Міністерства культури щодо перепоховання цих останків.
- Французько-швейцарська команда археологів знайшла в Єгипті гробницю лікаря, який служив фараонам приблизно 4 000 років тому.
- Під час розкопок у церкві Святого Миколая в Анталії, Туреччина, археологи знайшли саркофаг, який, ймовірно, містить останки Миколи Чудотворця.
- Під час розкопок під конструкцією будівлі собору Паризької Богоматері археологи знайшли понад тисячу фрагментів історичних творів мистецтва.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх відносин та політики Кая Каллас зауважила, що Європейський союз розробляє альтернативну стратегію збереження економічного тиску на Росію у разі, якщо нова адміністрація США Дональда Трампа послабить або відмовиться від підтримки України.
Виконувач обов’язків генерального прокурора Олексій Хоменко вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо народного депутата від групи “Довіра” Сергія Шахова.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.