На Рівненщині оцифрували Острозьку Біблію 1581 року

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

Державний історико-культурний заповідник міста Острога оцифрував Острозьку Біблію 1581 року.

Острозька Біблія – одне з найважливіших кириличних стародрукованих видань, яке було підготовлене гуртком учених при Острозькій Академії і надруковане в Острозі друкарем Іваном Федоровим, за підтримки князя Костянтина Острозького.

Книга є досконалим зразком друкарського мистецтва України кінця XVI століття.

Острозька Біблія друкувалась у дві дати: 12 липня 1580 року та 12 серпня 1581 року. Друга версія відрізняється від оригіналу 1580 року за складом, орнаментом та виправленням відбитків.

У друкуванні Біблії траплялися затримки, оскільки потрібно було усунути помилки, шукати правильні текстові вирішення та виробляти правильний переклад.

Зробити оцифрування вдалося в межах проєкту “Оцифрування і каталогізація кириличних стародруків колекції Державного історико-культурного заповідника м. Острог” за підтримки Українського культурного фонду.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.