На Рівненщині виявили гніздо рідкісної бородатої сови з пташенятами

Джерело: Нобельський національний природний парк
На Рівненщині, у зоні діяльності Нобельського національного природного парку, виявили гніздо з пташенятами рідкісної сови бородатої.
Працівники науково-дослідного відділу зафіксували рідкісне спостереження — родину сов бородатих (Strix nebulosa) у природному середовищі. Було виявлено двох дорослих птахів та чотирьох пташенят.
Цей вид занесений до Червоної книги України.
В Україні залишилося лише 20-35 пар, і більшість із них – саме в північному Поліссі.
“Сови бородаті мешкають у старих хвойних лісах, харчуються гризунами й зазвичай залишаються непоміченими. Побачити їх – справжня удача навіть для досвідчених орнітологів!” – наголосили у нацпарку.
- Фото: Нобельський національний природний парк (Володимир Зубкович)
- Фото: Нобельський національний природний парк (Володимир Зубкович)
- Науковці зафіксували новий вид рідкісної фауни на території Нобельського національного природного парку — бджолу-тесляра.
- У горах Чернівецької області у фотопастку лісівників потрапила рідкісна червонокнижна рись.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.