На Рівненській АЕС представники МАГАТЕ провели інспекцію ядерного палива
Джерело: “Енергоатом”
На Рівненській атомній електростанції відбулась інспекція свіжого ядерного палива, яку проводили експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) за участі представника Держатомрегулювання.
У межах перевірки оглянуто свіже ядерне паливо для реакторів ВВЕР-440 виробництва американської компанії Westinghouse в сховищі свіжого палива “малих” енергоблоків, а також басейн витримки одного з блоків.
Також інспектори здійснили обслуговування обладнання та перевірили електронні печатки МАГАТЕ у реакторному відділенні блока. Відтак, планова інспекція відбулась в повному обсязі та без зауважень.
Зазначається, що ядерне паливо для реакторів ВВЕР-440 компанії Westinghouse, виготовлене за участі фахівців “Енергоатома” – наочний приклад того, як зупинити монополію Росії на ринку ядерних технологій, адже раніше цей тип реакторів працював лише на російському ядерному паливі. Однак тепер ситуація докорінно змінилася.
- На чотирьох атомних електростанціях України відбулись ротації експертів Міжнародного агентства з атомної енергії.
- Понад рік тому, 1 вересня 2022 року, у відповідь на офіційний запит України на тимчасово окупованій ЗАЕС розпочала роботу постійна моніторингова місія Міжнародного агентства з атомної енергії. Початок роботі місії дав гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі, який тоді ж відвідав ЗАЕС.
- Виконувач обов’язків голови Держатомрегулювання – головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков заявив, що стан ядерної та радіаційної безпеки на Запорізькій АЕС, що вже півтора року перебуває під окупацією російських військових, продовжує щоденно деградувати.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.