На сайті Кабміну зареєстрували петицію про блокування TikTok в Україні

Джерело: сайт Кабінету Міністрів України

На сайті Кабінету Міністрів України зареєстрували петицію з вимогою заблокувати соціальну мережу TikTok на території України.

В петиції наголошують на шкоді соцмережі для українського суспільства, зокрема через китайську компанію ByteDance, яка є власником платформи, і побоювання щодо використання нею особистої інформації зареєстрованих в TikTok держслужбовців та військовослужбовців.

“Китай відкрито співпрацює та надає допомогу Росії у війні проти України. Таким чином, ця інформація може використовуватись в розвідувальних та/чи шпигунських цілях, що несе загрозу національній безпеці України та оборонним можливостям нашої держави”, – йдеться в петиції.

У зверненні також згадується про розповсюдження дезінформації та проросійських наративів у соцмережі.

“Росія, яка відкрито співпрацює з Китаєм, веде постійну зловмисну ​​кібердіяльність для підтримки своїх глобальних шпигунських кампаній, крадіжки інтелектуальної власності, руйнування критичної інфраструктури та поширення дезінформації”, – наголошують у петиції.

Відтак акторка петиції пропонує заблокувати платформу TikTok на території України і заборонити використання додатка на телефонах держпосадовців, військовослужбовців та осіб, дотичних до державної політики чи/та обороноздатності держави.

Станом на 13:24 петиція набрала 4 474 голосів.

Нагадаємо, що раніше голова комітету зі свободи слова Верховної Ради Ярослав Юрчишин повідомив, що Україна може запровадити обмеження щодо TikTok у разі, якщо таке рішення приймуть партнери.

13 березня Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт щодо TikTok.

24 квітня Сенат Сполучених Штатів проголосував за законопроєкт, який включає потенційну заборону соціальної мережі TikTok на території країни, якщо її китайський власник ByteDance не здійснить продаж платформи. Президент США Джо Байден підписав законопроєкт.

7 травня TikTok подав судовий позов, покликаний заблокувати закон США.

Своєю чергою, Велика Британія заборонила TikTok на державних телефонах минулого року.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.