На шкільному виступі у Києві показали сценку «побиття військового ТЦК». У ЗСУ зреагували

Джерело: Віталій Саранцев/Facebook

Під час концерту у школі №309 у Дарницькому районі Києва підлітки показали сценку, в якій б’ють українського військовослужбовця територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Так, під час виступу на сцену виходять двоє хлопців. Один із них у військову форму, зі штучно збільшеним черевом, тоді як на його спині прикріплений напис “ТЦК”. У межах виступу до “військового ТЦК” підбігає інший та б’є кулаком в обличчя. Після чого його за руки відтягують за лаштунки. У цей час у залі чутно гучний регіт та оплески.

Своєю чергою, начальник управління комунікації Командування Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев прокоментував, що такі “дитячі сценки” свідчать про кризу розуміння, “хто ворог і хто захисник”.

Коли у шкільних стінах діти грають у вистави про війну, це може бути способом осмислення трагедії. Але коли в сценарії з’являється сцена побиття українського військовослужбовця – це вже симптом серйозної проблеми. Це не мистецтво і не виховання, а криза розуміння, хто ворог і хто захисник.

Як ми дійшли до того, що мобілізація — необхідний крок для виживання країни — став предметом висміювання на рівні шкільних заходів? Чи не тому, що дорослі самі розганяють наратив про “злочинний ТЦК”, поки справжні злочинці сидять у Кремлі?

Війна не прощає помилок, і однією з найбільших є підміна понять. І якщо в головах українських дітей український військовий — ворог, а “втащити” йому – прояв героїзму, то всім нам – величезна жирна “двійка”.

Разом з тим, він нагадав суспільству, що повномасштабна війна “двійок” не ставить.

Тоді як Дарницька районна в місті Києві державна адміністрація вже зреагувала на виступ підлітків.

У повідомленні зазначили, що з метою розслідування факту, зафіксованого під час проведення святкового заходу у школі №309, де учні на шкільній виставі продемонстрували театралізоване побиття представника ТЦК — управлінням освіти Дарницької райдержадміністрації створена комісія.

Додали, що за результатами роботи комісії буде надана відповідна оцінка даного випадку.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.