На сході України захоплено щонайменше 10 сіл приблизно за стільки ж днів

Джерело: The New York Times

Росіяни наближаються до двох опорних пунктів. Падіння Курахового та Великої Новосілки може відкрити шлях до цілковитого захоплення Донецької області.

За словами видання, Москва повільно, але впевнено просувається, що посилює тиск на українську владу щодо початку переговорів про припинення вогню. Ситуація виглядає особливо небезпечною для українських сил на сході України, де російські війська зближуються з двома останніми опорними пунктами у південній частині регіону – Deep State.

Росія наразі контролює близько двох третин регіону та прагне консолідувати владу на всій території. Вона зосередила свої атаки на півдні регіону, шукаючи слабкі точки на українських лініях і атакуючи з багатьох напрямків. Зараз Курахове ризикує потрапити “в кліщі”, оскільки росіяни просуваються з кількох напрямків одночасно.

“Це справді найскладніша ситуація за майже три роки війни”, – сказав Андрій Білецький, комбриг 3 ОШБр щодо загальної ситуації на полі бою.

Експерти кажуть, що ситуація хоч і складна, але не катастрофічна, оскільки Росія ще не зайняла жодного великого міста в регіоні. Однак українська влада налаштована на можливість мирних перемовин. В інтерв’ю Sky News Володимир Зеленський припустив, що “гарячу фазу” війни можна було б зупинити, дозволивши Україні вступити до НАТО та передати контрольовану нею територію під захист альянсу. Тоді Київ може спробувати домовитися про повернення окупованої Росією частини.

Члени НАТО своєю чергою стурбовані тим, що такі дії можуть зробити альянс активним учасником бойових дій. Прихід до Влади  Дональда Трампа робить перспективи Києва ще меншими, оскільки його команда чітко дала сигнал про небажання підтримувати членство України.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.